Winston Bogarde nie mógł chyba lepiej poprowadzić drużyny Jong Ajax w pierwszym meczu bez Michaela Reizigera. Jong wygrali pewnie aplikując rywalom sześć bramek.

Bogarde usiadł na ławce sam, bowiem Reiziger w niedziele zasiądzie na ławce Amsterdam ArenA, gdzie poprowadzi pierwszą drużynę w meczu z Willem II.

Jong spotkanie zaczęli od ataków i szybko chcieli wyjść na prowadzenie. Aktywny był Nunnely, który przeprowadził kilka ciekawych akcji. Młody skrzydłowy próbował też zaskoczyć bramkarza, ale jego strzał był za słaby. Szczęścia próbował również De Wit, ale i on nie znalazł drogi do bramki. W odpowiedzi świetną szansę miało Volendam, ale Alblas odbił dwa uderzenia w odstępie kilku sekund ratując Joden. Wynik w 42 minucie otworzył w końcu Cassierra, który popisał się ładnym uderzeniem w długi róg bramki. Kolumbijczyk swoją szansę miał jeszcze tuż przed przerwą, ale jego uderzenie głową trafiło w słupek.

Po przerwie goście mieli ogromną szansę na wyrównanie, ale Veerman minimalnie się pomylił. Jong dalej próbowali i swój cel osiągnęli kilka minut później, kiedy spokojem w polu karnym wykazał się Cassierra, zdobywając swojego drugiego gola. Kolejne minuty były popisem skuteczności ekipy Ajaksu. Na 3:0 podwyższył imponujący ostatnio formą Nunnely, który dobił strzał do pustej bramki. Nie minęło nawet pięć minut, a było już 4:0. Hat-tricka skompletował Cassierra, który wykorzystał fantastyczne zagranie Langa. Dwie minuty później na 5:0 podwyższył Mazraoui, który wykorzystał rzut karny. Mimo pięciu bramek na koncie, Jong dalej szukali kolejnych trafień. Szóstego gola mógł zdobyć Lang, który nie zdołał jednak zamknąć dośrodkowania. Ekipa Ajaksu nie miała dzisiaj litości dla rywali i w 84 minucie na 6:0 podwyższył rezerwowy Serhuis. Młoda strzelba Ajaksu nie zamierzała jednak poprzestać na zaledwie jednym trafieniu i w 89 minucie Serhuis trafił po raz drugi aplikując bramkarzowi gości siódmego już gola.

Jong Ajax Amsterdam 7:0 FC Volendam

Cassierra x3, Nunnely, Mazroui (RK), Serhuis x2

Ajax: Alblas, Dankerlui, Doekhi, Bergsma, Bakker; Eiting, Mazraoui, De Wit; Nunnely, Cassierra, Johnsen