Ajax rozgromił dziś De Graafschap aż 8:0. Najbardziej zaskakującym wydarzeniem był jednak hattrick w wykonaniu środkowego obrońcy, Daleya Blinda. Holender nie krył swojego zadowolenia po ostatnim gwizdku.

„Nie przypominam sobie, bym zrobił to wcześniej, więc to mój pierwszy hattrick w karierze. Zdecydowanie muszę zabrać piłkę meczową do domu. Liczę na podpisy chłopaków i będzie z tego świetna pamiątka” – powiedział Blind.

„Mieliśmy dużą przewagę, więc mogłem pozwolić sobie na ofensywną grę. Nikt jednak nie przypuszczał, że w drugiej połowie strzelę aż trzy bramki. Ostatnia sytuacja była zabawna. Pomyślałem sobie, że na pewno tej piłki nie wycofam i muszę spróbować umieścić ją w bramce” – dodał z uśmiechem defensor.

Holender był jednak zadowolony nie tylko ze swoich goli, ale przede wszystkim z występu całej drużyny, która imponującym wynikiem zaznaczyła swoją wyższość nad przeciwnikiem.

„W każdym spotkaniu myślimy o tym, by zdobyć jak najwięcej bramek. Wcześniej dość często bywało tak, że oddawaliśmy ponad 20 strzałów, a wygrywaliśmy skromnie. Chcieliśmy ciągle poprawiać naszą skuteczność. Mając tak dużo sytuacji strzeleckich i oddanych strzałów po prostu musimy zwyciężać wysoko” – powiedział Blind.

Share:

Dodaj komentarz