Daley Blind odniósł się do licznej krytyki, która spadła na niego po meczach reprezentacji.

Wielu krytyków i komentatorów otwarcie krytykowało defensora Ajaksu za jego grę dla Oranje. Niektórzy pokusili się nawet o stwierdzenia, że Daley jest bardzo słabym obrońcą.

„Powiedziano już dość na ten temat. Ciężko tego uniknąć więc takie opinie dotarły do mnie przez media. Wielu ludzi mówi rożne rzeczy. Uważam to często za przesadzone i po prostu szkoda, bo takie coś nie jest nikomu potrzebne.”

„Z mediami się jednak nie wygra. Nie czuję jakbym miał o coś z nimi rywalizować. Każdy ma prawo do swojej opinii i tak powinno pozostać. Jeśli czują się z tym dobrze, w porządku.” – dodał Daley.

Blind poruszył również temat dzisiejszego meczu, który będzie dla niego wyjątkowy, bowiem w przeszłości miał swój epizod w Groningen.

„Miałem tam topowe pół roku i Groningen ma gdzieś swoje małe miejsce w moim sercu.”

„Wówczas siadałem na ławce i grałem w rezerwach. Był to dla mnie bardzo fajny krok, aby zebrać trochę doświadczenia w dobrej drużynie Eredivisie. Stałem się tam mocniejszy.”

Zdaniem defensora, wypożyczenia do innych klubów często są naprawdę dobrą szkołą życia dla młodych zawodników Ajaksu.

„To zupełnie inne środowisko, w którym trzeba walczyć o swoje miejsce. Wychodzi się ze swojej strefy komfortu i to dziwne ubierać inną koszulkę niż ta Ajaksu. Można się jednak wiele nauczyć i to krok wyżej niż gra w Jupiler League.”

Share:

Dodaj komentarz