Duma i rozczarowanie to uczucia towarzyszące kibicom i zawodnikom Ajaksu po remisie 3:3 z Bayernem Monachium. Na temat spotkania wypowiedział się także Daley Blind.

„Wielka szkoda. Nie wygraliśmy, ale jestem niezwykle dumny z tego zespołu. Z tego, co udało nam się zaprezentować. Walczyliśmy jak lwy i to po prostu wielkie rozczarowanie, że nie utrzymaliśmy prowadzenia do końca. To był szalony mecz. Myślę, że kibice mogli czerpać z niego dużo przyjemności. Tak samo dla nas przyjemne było rywalizowanie na tak wysokim poziomie. Pozostaje tylko ten niedosyt braku wygranej” – powiedział Holender w rozmowie z Ajax TV.

Zdaniem defensora dwie stracone bramki nie wynikały z jakości ofensywnej Bayernu.

„Doskonale wiemy, że Bayern to bardzo mocny zespół. Pomimo tego zagraliśmy agresywnie i ofensywnie, naciskaliśmy nieustannie i to pokazuje, jak dużo pewności siebie jest w naszej ekipie. Stracone bramki nie wynikały z przewagi przeciwnika. To był rzut karny i dwa nasze wyraźne błędy” – powiedział Blind.

„Pozostaliśmy jednak niepokonani w grupie, to coś pięknego. Mieliśmy już zapewniony awans, ale walczyliśmy, by zająć pierwsze miejsce. Być może zasłużyliśmy na więcej. Zdecydowanie możemy być dumni, ponieważ zdobyliśmy sporo punktów, nie przegraliśmy żadnego meczu i radziliśmy sobie z wieloma przeciwnościami” – dodał wychowanek Ajaksu.

„W poniedziałek przekonamy się, z kim zagramy w kolejnej rundzie. Przede wszystkim musimy być świadomi własnych możliwości i nie zaczynać rywalizacji z jakimiś obawami. Jesteśmy już w gronie najlepszych drużyn, niewątpliwie czekają nas wielkie mecze” – zakończył Blind.

Share:

Dodaj komentarz