Blind: Styczeń będzie świetny

Daley Blind z ekscytacją patrzy na najbliższe miesiące, które będą obfitować w interesujące pojedynki.

Już w tym tygodniu Ajax rozpocznie rywalizację w Lidze Mistrzów, terminarz staje się coraz bardziej napięty, a w styczniu nastąpi swego rodzaju kulminacja sezonu, ponieważ w Eredivisie dojdzie do bezpośrednich starć Ajaksu, PSV, Feyenoordu i AZ.

„Styczeń będzie świetny, musimy być wtedy odpowiednio przygotowani. To będą ważne mecze, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że o mistrzostwie decydować będą też spotkania z teoretycznie słabszymi rywalami. PSV dokonało wzmocnień, ale nie wiem czy są już teraz mocniejsi niż Feyenoord. Chcemy też rewanżu z AZ, ale skupiamy się na głównym celu, czyli wygraniu ligi. Jestem przekonany, że jesteśmy najsilniejsi i jeśli to udowodnimy na boisku to będziemy mistrzami” – powiedział Blind w rozmowie z oficjalną stroną klubową.

W najbliższą środę Ajax zagra z Liverpoolem na inaugurację zmagań w Champions League. Walka w tych rozgrywkach zapowiada się ponownie interesująco, nawet jeśli na trybunach zabraknie kibiców.

„Na takie mecze po prostu się czeka. Znaleźliśmy się w trudnej grupie. Atalanta to wymagający przeciwnik, już to udowodniła, Midtjylland również ma mocny zespół i zdecydowanie stać ich na sprawienie niespodzianki. Liverpool to przecież jedna z najlepszych drużyn na świecie w tym momencie” – dodał Holender.

Share:

Dodaj komentarz