Daley Blind zadowolony jest z losowania 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ajax zmierzy się z Realem Madryt, co będzie dla holenderskiej drużyny interesującym wyzwaniem. Dokładnie tego spodziewał się defensor.

„To trudne losowanie, ale czekają nas ekscytujące mecze. Bernabeu to fantastyczny stadion, a Real przecież wygrał trzy ostatnie edycje Champions League. W tym losowaniu mogliśmy trafić tylko na trudnego przeciwnika. Nie było innej możliwości” – powiedział Blind w rozmowie z Ajax TV.

„Nie jesteśmy bez szans. Pokazaliśmy się z dobrej strony, grając ofensywnie i kreując dużo sytuacji. Oczywiście Real Madryt to zespół innego kalibru niż w poprzednich latach, ale myślę, że możemy porównać ich z Bayernem. To topowe drużyny. Musimy zagrać odważnie i z wiarą we własne umiejętności. Naturalnie potrzebować będziemy trochę szczęścia. Stać nas na to, by zagrać dobrze w ważnym meczu. Przede wszystkim skupiając się na własnej grze i nie będąc pod wrażeniem przeciwnika” – dodał Holender.

W rozmowie z Voetbal International Blind został zapytany o aktualną dość rozczarowującą formę drużyny z Madrytu. Jego zdaniem nie ma to dużego znaczenia.

„Uważam, że ich nieco słabsza dyspozycja w tym momencie nie jest taka istotna, ponieważ zagramy z nimi za dwa miesiące. Poza tym oni są specjalistami od gry w tych rozgrywkach. Oni doskonale wiedzą, jak wyjść zwycięsko z dwumeczu. My musimy zagrać na maksimum możliwości i liczyć na trochę szczęścia. Nie możemy się już tego doczekać. Zapewniam, że wyjdziemy na boisko z myślą o walce o awans do kolejnej rundy” – stwierdził 28-latek.

Share:

Dodaj komentarz