Blind: Nico nie musi przepraszać

Daley Blind również uważa, że czerwona kartka była decydującym momentem meczu z PSV, ale nie ma pretensji do Tagliafico.

Zespół Ajaksu walczył o odrobienie najpierw pierwszej, a później drugiej bramki, jednak wszelkie nadzieje na dobry rezultat można było porzucić po czerwonej kartce dla Tagliafico.

„Myślę, że graliśmy całkiem nieźle w pierwszej połowie, dominowaliśmy i dobrze operowaliśmy piłką. Chcieliśmy kreować grę i tworzyć kolejne sytuacje poprzez dobre akcje. Niestety nie udało się zdobyć bramki. Minimalnie przeszkodził nam też spalony. Bramki Madueke? Nie powinniśmy na to pozwalać. On pokazał swoją klasę. Nie mieliśmy w pierwszej połowie wielu problemów, ale po czerwonej kartce wiedzieliśmy, że będzie ciężko” – powiedział Blind.

„Nie było przeprosin od Tagliafico, ale nie oczekiwaliśmy tego. Mogliśmy wygrać w dziesiątkę. Mieliśmy swoje okazje po przerwie, mogliśmy utrudnić grę przeciwnikom, ale nie byliśmy skuteczni. Oczywiście mielibyśmy znacznie większe szanse, gdybyśmy zostali w jedenastu. Nico to doświadczony zawodnik, nie musi przepraszać. To jego styl gry, często gra na granicy ryzyka.”

Holender nie uważa, że wysoka porażka z PSV będzie odbijać się również na walce o mistrzostwo kraju.

„Patrzymy przede wszystkim na siebie. Jeśli będziemy grać dobrze i pokażemy jakość, którą posiadamy, wówczas możemy wygrywać większość meczów. Naturalnie PSV jest teraz mocniejsze. Są dobrze zorganizowani. Walka o mistrzostwo nie będzie łatwa, wiemy o tym. Nieustannie chcemy walczyć o kolejne sukcesy, stawać się lepsi i nie oglądać się na rywali.”

Share:

Dodaj komentarz