Blind: Mieliśmy dobry plan

Daley Blind wyraził swoje zadowolenie po zwycięstwie 3:0 w Alkmaar.

Holender został przesunięty na lewą stronę defensywy, ale nie zamierza z tego powodu narzekać.

„To była decyzja trenera. Dla mnie to żaden problem, by grać na tej pozycji. Na lewej stronie również czuję się komfortowo. Na środku znowu świetnie spisał się Lisandro Martinez, dlatego dla zespołu były to rozwiązania po prostu dobre” – powiedział Blind w rozmowie z ESPN.

Defensor został zapytany czy taktyka Ajaksu określała wyeliminowania z gry najważniejszych graczy AZ. Można było dostrzec, że pozbawiony przestrzeni do rozegrania został choćby kapitan rywali, Teun Koopmeiners.

„Uważam, że nasz plan był dobry i nie polegał on na tym, by wyeliminować Koopmeinersa. Chcieliśmy wyeliminować z gry całe AZ. Graliśmy wysoko, blisko rywala i agresywnie, by nie dawać nikomu miejsca. W środku odbyło się mnóstwo pojedynków, z których wychodziliśmy zwycięsko. Jeśli nie pozwolisz Koopmeinersowi i Midtsjø rozgrywać, znacznie ograniczasz możliwości tej drużyny.”

Blind przyznaje, że ekipa z Amsterdamu wciąż ma wiele kwestii do poprawy.

„Mieliśmy bardzo dobre momenty, ale czasami traciliśmy piłkę zbyt łatwo. Ten mecz składał się z kilku faz, ale myślę, że możemy spojrzeć na nasz występ z satysfakcją” – zakończył Holender.

Share:

Dodaj komentarz