Kibice, którzy myślą, że powrót Daleya Blinda można traktować raczej jako bajkę mogą się mocno pomylić. Zdaniem De Telegraaf, zawodnik ma kilka powodów, aby ponownie grać w Amsterdamie.

Rzeczą najważniejszą jest to, że regularna gra w Ajaksie prawdopodobnie zapewniłaby Blindowi powrót do reprezentacji narodowej, w której ten wciąż pragnie grać. Po tym jak Daley nie mógł narzekać na zbyt  dużą ilość gry w Manchesterze, teraz zależy mu na jak najbardziej regularnej grze i pewnym miejscu w składzie. To mógłby zagwarantować właśnie Ajax.

Poza tym, Blind widzi ostatnimi czasy ogromny potencjał w drużynie Joden. Transfer Dusana Tadicia, prawdopodobne pozostanie w klubie Donny van de Beeka czy Matthijsa de Ligta to sygnał, że Ajax ponownie chce zacząć wygrywać.

Ciężko ukryć też to, że Blinda i Ajax łączy silna więź. W Radzie Nadzorczej klubu zasiada jego ojciec, Daley wychował się w Amsterdamie, w kadrze znajduje się od zeszłego sezonu Siem de Jong – jego bardzo dobry przyjaciel.

Na sam koniec, wracając z sukcesami na Arenę, Blind mógłby stać się jednym z najbardziej utytułowanych piłkarzy Joden. Obecnie gracz może pochwalić się czterema mistrzostwami kraju i Johan Cruyff Schaal, zdobytymi pod wodzą Franka de Boera.

Share:

Dodaj komentarz