Blind: Grupa z potencjałem

Daley Blind wierzy, że czwartkowe losowanie Ligi Mistrzów pozwoli Ajaksowi zrealizować cele.

Przed sezonem dość odważnie mówiło się o potrzebie awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Los zetknął Joden z Sportingiem Lizbona, niemiecką Borussią i tureckim Besiktasem, co z pewnością daje pewne możliwości.

„To fajna grupa, z Borussią jako topowym klubem. Widzieliśmy i wiemy, jak trudni są Portugalczycy. Osobiście muszę przyznać, że nie wiem jednak o nich wiele na ten moment. Kiedy myślę o Besiktasie, wyobrażam sobie ten kocioł, który panuje u nich na stadionie.”

„To grupa, której już wyczekujemy, z potencjałem do realizacji celów Ajaksu. Moim personalnym celem również jest przezimowanie w Lidze Mistrzów. Klub też chce po zimie grać w Europie.” – dodał Blind, szybko zmieniając ton swojej wypowiedzi.

„Być może wypowiedziałem się źle. Celem klubu jest oczywiście zajśc jak najdalej i przezimować w Lidze Mistrzów. To nasz faktyczny cel.”

Na papierze grupa C jest grupą, w której każdy klub może powalczyć o awans. Grupa z pewnością jest bardzo wyrównana i silna, ale jednak wszystkim drużynom udało się uniknąć takich potęg jak Manchester City, Chelsea czy PSG.

„Mamy w tej grupie dobre możliwości awansu, ale to niczego nie oznacza. Na pewno nie jesteśmy w miejscu, w którym moglibyśmy myśleć o takim losowaniu jako „zabawnym” czy prostym.”

Share:

Dodaj komentarz