Daley Blind udzielił pierwszego wywiadu dla Ajax TV po swoim powrocie do Amsterdamu.

Doświadczony piłkarz jest zadowolony z tego, że ponownie będzie bronił barw swojego ukochanego klubu, w którym się wychował.

„Ajax to mój dom i Amsterdam to mój dom. Odczucia są więc bardzo dobre. Trzeba było spojrzeć na to jakie są opcje w lecie. W takich chwilach trzeba postawić rzeczy obok siebie i zmierzyć ich wartość. Ostatecznie Ajax był konkretny i zacząłem poważnie o tym myśleć. Dokonałem wyboru zgodnie z moim sercem i jestem szczęśliwy z powrotu.”

„Na decyzję złożyło się wiele czynników. Jakie odczucia masz w związku z pozostałymi zainteresowanymi klubami? Jakie są możliwości? Kto jest najbardziej konkretny? Po porównaniu wszystkich tych aspektów, miałem najlepsze odczucia i właśnie dlatego jestem szczęśliwy z wyboru Ajaksu. Czuję się zdrowy, silny i jestem gotowy.”

Blind odniósł się również do tego, czy obecność jego ojca w Radzie Nadzorczej wpłynęła na transfer.

„Wcale. Mój ociec jest całkowicie poza tym. On pracuje w Radzie Nadzorczej i jego osoba nie grała w tym znaczącej roli. Może wyglądać dziwnie, że wróciliśmy do Ajaksu niemal w tym samym momencie, ale to dwie niezwiązane ze sobą sprawy.”

Blind w trakcie swojego pobytu w Manchesterze zyskał wiele doświadczenia i wszyscy mają nadzieję, że stanie się teraz liderem drużyny.

„Wiem, że ludzie tego oczekują. Nauczyłem się w trakcie ostatnich czterech lat wiele i zyskałem sporo doświadczenia. Mam nadzieję, że będę mógł przekazać to grupie i młodym graczom. Tam gdzie będę mógł pomóc, na pewno to zrobię.”

Czy doświadczenia Blinda będzie można użyć już w meczu LM ze Sturmem?

„Będę to konsultował z trenerami. Niestety nie mam za sobą wielu sesji treningowych, bo sezon zaczął się nieco później. Musimy zobaczyć w jakiej formie fizycznej i meczowej będę. Zrobię wszystko, aby być w formie na czas. Czuję się dobrze, ale Ajax trenuje od miesiąca, a ja mam za sobą cztery treningi.”

Share:

Dodaj komentarz