Dennis Bergkamp poprzez swojego prawnika poinformował Ajax o złożeniu apelacji z powodu swojego zwolnienia. Holender w grudniu został odsunięty od pełnienia obowiązków razem ze Spijkermanem oraz Keizerem.

„Poinformowaliśmy Ajax, że nie zgadzamy się z podstawami zwolnienia. Nie usłyszeliśmy żadnych innych wyjaśnień poza tymi zawartymi w komunikacie prasowym. Nie zgadzamy się z tym” – powiedział prawnik Bergkampa w rozmowie z Voetbal International.

„Kierownictwo Klubu nie ma wystarczającej pewności, że ambicje i cele Ajaksu zostaną spełnione z wymienionymi osobami. Kolejnym powodem takiej decyzji są rozczarowujące wyniki drużyny. W przypadku Dennisa Bergkampa istnieje również różnica poglądów na temat nowej polityki technicznej, która ma zostać wprowadzona” – takie słowa mogliśmy przeczytać w komunikacie Ajaksu 21 grudnia.

Bergkamp miał w Ajaksie umowę na nieokreślony czas. W połowie października obie strony porozumiały się w sprawie nowego kontraktu, w którym bardziej konkretnie opisana została rola Bergkampa. Sformalizowana została także rola doradcza Serca Technicznego, którego członkiem był Holender. Bergkamp miał więc mocną pozycję w klubie, a jego funkcja często określana była jako opiekun kultury klubu. Miał on swoją bardzo znaczącą rolę w zatrudnieniu Marcela Keizera ubiegłego lata.

Na oficjalnej stronie Ajaksu Bergkamp wciąż widnieje w rubryce sztabu szkoleniowego jako trener indywidualny. „To dla mnie zaskoczenie. My jesteśmy jednak zaniepokojeni podstawami zwolnienia. Czekam na reakcję Ajaksu. Jeśli nie dojdziemy do porozumienia, Ajax będzie musiał wnieść sprawę arbitrażową do KNVB. Dopiero wtedy będziemy mogli rozwiązać współpracę. Teraz ruch należy do Ajaksu” – powiedział prawnik Bergkampa.

Share:

Dodaj komentarz