Berghuis: To zajmie trochę czasu

Steven Berghuis podkreśla, że jego przystosowanie do drużyny Ajaksu może zająć nieco czasu.

Holender nie jest młodzianem ściągniętym do klubu z innego kontynentu, ale mimo wszystko będzie potrzebował czasu na przystosowanie.

„To całkiem normalne. Będą w nowym otoczeniu zawsze potrzeba czasu na odnalezienie się. Doświadczałem tego w wielu klubach i poznanie się nawzajem zajmie trochę czasu. Fakt, że znam już kilku chłopaków z kadry Oranje, a z innymi miałem okazję rywalizować sprawia, że jest nieco łatwiej.”

„Moje ostatnie 90 minut na boisku miało miejsce w maju w meczu z Utrechtem. To było dwa miesiące temu i czuć to na boisku. Nie grałem też regularnie na Mistrzostwach Europy. Chcę być w pełnej formie jak najszybciej to możliwe, a te 60 minut z Lipskiem było dobrym początkiem.”

W Amsterdamie od Berghuisa będzie tez wymagać się nieco innych rzeczy niż do tej pory, bowiem Feyenoord grał inaczej.

„Oczywiście na mojej pozycji wymaga się wielu rzeczy. To proces, w który wszedłem i chcę pojąć go jak najszybciej to możliwe. Tutaj więcej uwagi pokłada się pressingowi. Chodzi też o współpracę z Nousem oraz Hallerem i Tadiciem. Te rzeczy na pewno muszą pójść do przodu.”

W środę Berghuisa czeka pierwszy test na Johan Cruyff ArenA, na którym pojawi się 25 tysięcy kibiców.

„Przyjdzie sporo osób. Rozumiem emocje, ale ostatecznie ja muszę pokazać się na boisku i na tym się skupiam. Muszę nie przywiązywać uwagi do otoczenia wokół. Chcę się skupić na grze, na tym co muszę robić i prawda wyjdzie na boisku.”

„Wiedziałem, że mój transfer wywoła wiele emocji. Wiedziałem, że to się wydarzy, nie jestem głupi. Koniec końców to jest moja praca. Chcę wyciągnąć z mojej kariery jak najwięcej. Dawałem z siebie wszystko przez pięć lat dla Feyenoordu i teraz to samo zrobię dla Ajaksu.”

Share:

Dodaj komentarz