Berghuis: Jestem bardzo zadowolony

Steven Berghuis był bardzo zadowolony ze swojego debiutu na Johan Cruyff ArenA.

Skrzydłowy, który trafił do Ajaksu z Feyenoordu mógł spodziewać się w zasadzie wszystkiego, ale o dziwo fani przyjęli go na Arenie dość dobrze.

„Zostałem tutaj dobrze przyjęty, chociaż starałem się nie zwracać na to uwagi i skupić się całkowicie na tym, co na boisku.”

„Kiedy w wieku 16 lat byłem piłkarzem amatorskim, marzyłem o tym, aby zostać profesjonalnym piłkarzem i wyciągnąć z kariery jak najwięcej. Tutaj mam odczucia, że znowu muszę coś udowodnić i że mogę stać się lepszym piłkarzem. Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru.”

Holender będzie potrzebował nieco czasu na to, aby przystosować się do Amsterdamu, ale jest dobrej myśli.

„Tutaj bardzo wiele wymaga się pod względem intensywności i pressingu. To zajmie trochę czasu. Moje ostatnie 90 minut w nogach miało miejsce dwa miesiące temu.”

„W drużynie jest bardzo dobry balans młodych graczy, starszych i hierarchia. W tej drużynie jest dużo jakości. To świetna grupa, którą stać na rywalizacje o wiele.”

W starciu z Leeds widać było, że Berghuis coraz lepiej odnajduje się w grze Ajaksu.

„To zależy od trenera i tego, czego oczekuje od twojej pozycji. Słucham, przyglądam się i staram się pojąć to jak najszybciej. W mojej opinii wszystko idzie dobrze, tylko pod względem fizycznym czeka mnie jeszcze trochę pracy.”

Share:

Dodaj komentarz