Jak informuje De Telegraaf, FC Barcelona formalnie zgłosiła się do Ajaksu w sprawie transferu Andre Onany! W grę może wchodzić interesująca wymiana zawodników.

Źródło zbliżone do klubu z Amsterdamu przekonuje, że Barcelona poczyniła pierwsze formalne kroki w kierunku negocjacji i w tym celu wystosowała pierwszą ofertę poprzez przedstawiciela piłkarza. „Blaugrana” w obliczu kryzysu nie chce jednak wydawać dużej kwoty transferowej. W związku z tym w transakcję mogą zostać zaangażowani tacy gracze jak Neto, Riqui Puig, Alex Collado lub Carles Alena. De Telegraaf nie precyzuje jednak na jakiej dokładnie zasadach obowiązywałaby taka wymiana i czy wchodzą w grę choćby wypożyczenia wymienionych piłkarzy.

Odpowiedź Ajaksu? Oferta odrzucona, ale to najpewniej nie koniec negocjacji. Marc Overmars chce przekonać Onanę do pozostania w Amsterdamie na jeszcze jeden sezon. Kameruńczyk myśli o odejściu, a perspektywa powrotu do Barcelony jest dla niego bardzo kusząca. Nawet pomimo konkurencji w postaci takiego bramkarza jak Marc-Andre Ter Stegen.

Oprócz Katalończyków bramkarzem Ajaksu zainteresowani są również Chelsea, PSG, Milan, Tottenham i Borussia Dortmund.

De Telegraaf dodaje, że klub obiecał Kameruńczykowi współpracę przy transferze tego lata. Jeśli Onana nie zmieni zdania, Ajax w dobie kryzysu może obniżyć swoje oczekiwania do 30 milionów euro.

Share:

Dodaj komentarz