Autobiografia Marco van Bastena!

To nie żart! Autobiografia van Bastena dostępna po polsku!

Marco van Basten w barwach Ajaxu rozegrał ponad 170 spotkań, strzelił 152 bramki i sięgnął po Puchar Zdobywców Pucharów. To w klubie z Amsterdamu jego gwiazda rozbłysła pełnym blaskiem. Jak wspomina te czasy? Holender opowiedział o tym w autobiografii „Basta. Moje życie, moja prawda”. Książka, nakładem Wydawnictwa SQN, trafiła już do sprzedaży na polskim rynku. Swoją oficjalną premierę będzie miała w maju.

Zamów książkę w przedsprzedaży: http://idz.do/ajax-basta

„Basta. Moje życie. Moja prawda” to wyjątkowo szczera opowieść o życiu gwiazdy piłki nożnej przełomu lat 80. i 90.. Van Basten zdradza w niej wiele nieznanych faktów ze swojego życia, wspomina najpiękniejsze i najtrudniejsze chwile swojego życia.

Może to oznaka dojrzałości, albo też spokoju, ponieważ skończyła się moja kariera piłkarska. Nie mam pojęcia. Czuję jednak, że to doskonały moment, by opowiedzieć o sobie. Z mojej własnej perspektywy. Moją prawdę. Coś, czego jeszcze nigdy nie opowiadałem. Nie oszczędzę nikogo. A już na pewno nie siebie samego. Przyszedł czas.

O książce:

Jeden z najlepszych piłkarzy w historii. Bohater pokolenia zakochanego w futbolu totalnym. Mistrz Europy z 1988 roku, gwiazda Ajaxu i Milanu. Trzykrotny zdobywca Złotej Piłki. Napastnik, który osiągnąłby jeszcze więcej, gdyby nie kontuzja, która sprawiła, że przedwcześnie musiał powiedzieć sobie stop. Koniec. Basta.

Od lat Marco van Basten pozostawał wielką tajemnicą. Inteligentnym, elokwentnym, ale też niewzruszonym i pozbawionym emocji człowiekiem. Kimś, kto najwyraźniej nie miał ochoty obnażać się publicznie. Aż do teraz.

Co sądzi o Silvio Berlusconim i kolegach z szatni? Jakie tak naprawdę były jego relacje z Johanem Cruyffem? Dlaczego nie chciał Leo Benhakkera na stanowisku selekcjonera? Co zrobił, gdy dowiedział się, że ma do zapłacenia niemal 33 miliony Euro podatku?

Basta to szczera i bezkompromisowa autobiografia holenderskiego piłkarza. Książka o jego młodości, tragicznej śmierci przyjaciela i skomplikowanych relacjach z ojcem. O szalonej karierze we Włoszech i kulisach gry w reprezentacji. O bolesnym zakończeniu kariery i odnajdywaniu się w nowej rzeczywistości.

„Basta. Moje życie, moja prawda”
Autor: Marco van Basten, Edwin Schoon
Premiera: 7 maja 2021
Cena okładkowa: 42,99 zł
Liczba stron: 360

Share:

Dodaj komentarz