Atalanta vs Ajax – oceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu za mecz z Atalantą.

 Atalanta BC 2:2 AFC Ajax 

OCENY:

Andre Onana 7/10

Co miał wybronić to wybronił i można powiedzieć, że co najmniej raz uchronił nas przed stratą gola. Niestety przy straconych bramkach nie miał wiele do powiedzenia. Być może mógł interweniować lepiej i wyjść z bramki przy pierwszym golu, ale to tylko gdybanie.

Noussair Mazraoui 6/10

Fakt, że zszedł już w 56 minucie mógł być podyktowany kartką, ale również kłopotami ze zdrowiem(?). Średnio w tym meczu wyglądał reprezentant Maroka i ma już za sobą lepsze mecze. Wiele razy spóźniony, za co z resztą otrzymał kartkę. Sporo błędów i mało wsparcia z przodu.

Daley Blind 5.5/10

Z bólem serca, ale od niego wymaga się jednak znacznie więcej. Fizycznie odstawał od graczy Atalanty i nie dawał im rady. Kilka niezłych interwencji, kilka niezłych wyprowadzeń piłki, ale to naprawdę za mało. Mecz z Venlo zbyt bardzo podciągnął nasze oczekiwania co do niego.

Perr Schuurs 5/10

Darzę Perra dużą sympatią, ale ilekroć staje koło niego ktoś wykraczający nad poziom byłych graczy Górnika, Schuurs ma kłopoty. Zapata robił z nim co chciał. Holender przegrał wiele istotnych pojedynków, dał się przeskoczyć przy golu na 1:2 i zmarnował świetną sytuację na gola tuż przed stratą bramki. Bardzo dużo pracy przed nim.

Nico Tagliafico 6/10

Mało naszego Nico w ataku, ale w obronie dość solidny. Dużo wygranych pojedynków główkowych w polu karnym.

Davy Klaassen 6.5/10

Pewny w swoich poczynaniach defensywnych. Czyścił wiele sytuacji i starał się również rozgrywać piłkę. W porównaniu z Alvarezem to naprawdę jest niebo, a ziemia i jeśli Ten Hag nie będzie kombinował, mamy tą pozycję świetnie obsadzoną.

Ryan Gravenberch 7/10

Bardzo nisko oceniony przez holenderskie media, ale naszym zdaniem zagrał dobrze. Wygrał dużo pojedynków, solidnie pracował i widać było u niego dużą dojrzałość i zaangażowanie. Taki Gravenberch nam się podoba.

Dusan Tadić  5.5/10

Gdyby nie bramka i ogrom solidnej pracy w samej końcówce tego meczu, chyba trzeba byłoby go uznać za jednego z najsłabszych graczy w tym meczu. Nie było go w grze praktycznie przez 90 minut. Cóż ponownie jednak do znudzenia można powtarzać, że Serb na 10 się nie odnajduje.

David Neres  5.5/10

Dalej to jest bardzo przeciętny David Neres. Chcielibyśmy, aby Brazylijczyk wrócił do swojej najlepszej formy, bo po prostu go potrzebujemy. Gra coraz lepiej, ale to dalej nie jest to.

Lassina Traore 7.5/10

Czy w 2 tygodnie można nauczyć się grać w piłkę? Wszystko wskazuje na to, że tak. Traore to zupełnie inny piłkarz niż jeszcze kilka tygodni temu. Reprezentant Burkina Faso w końcu nie jest przepychany jak małe dziecko, potrafi się zastawić, potrafi odegrać piłkę i strzela gole. Gdyby jeszcze potrafił sam podciągnąć akcję i uderzyć to cóż to byłby za gracz (oczywiście w obecnej formie).

Antony 7/10

Najjaśniejszy punkt Ajaksu w tym meczu i to bez wątpliwości. Traore musi być jednak oceniony wyżej za gola i wypracowanego karnego. To jednak Antony napędzał wszystkie akcje Joden i bawił się rywalami. Brakowało jednak mocniejszej nogi, aby uderzyć i zdobyć gola. Jeśli wypadnie z gry to będzie totalny dramat.


REZERWOWI

Quincy Promes 5/10

Dramat. Tu już nie ma co komentować, bo Promes jest cieniem samego siebie, a nawet cieniem piłkarza.

Sean Klaiber 6/10

Fajna zmiana. Nie porwał, miał momenty stresu, które są jednak naturalne jak na debiut w europejskich pucharach. Pod koniec meczu walczył z rywalami zawzięcie i mógł się podobać.

Zakaria Labyad -/10

Grał za krótko, aby ocenić rzetelnie jego występ w tym meczu.

Share:

One Response to the post:

  • Dodaj komentarz