O tym, że FC Barcelona zainteresowana jest transferem Frenkiego de Jonga wiedzieliśmy już od dawna. Dziś hiszpański AS przedstawia bardziej niepokojące informacje dla sympatyków Ajaksu.

Według nowych doniesień Barcelona będzie chciała pozyskać pomocnika już tego lata. Wcześniejsze plany mistrzów Hiszpanii były takie, by tego transferu dokonać w 2019 roku. Katalończycy chcą nieco przebudować i jeszcze bardziej wzmocnić swoją kadrę i nowy pomysł uwzględnia sprowadzenie Frenkiego de Jonga, uniwersalnego gracza z Amsterdamu. Głównym zwolennikiem takiego ruchu jest menedżer generalny obszaru sportowego Barcelony, Pep Segura.

AS informuje, że w przyszłym tygodniu (między poniedziałkiem a środą) zaplanowano rozmowy z przedstawicielami piłkarza, by już z wyprzedzeniem upewnić się, że podpisze kontrakt. Już w przeszłości miały odbywać się podobne rozmowy, ale uwzględniały one plany na 2019 rok.

AS spekuluje, że Ajax za utalentowanego pomocnika będzie oczekiwać kwoty rzędu 30-35 milionów euro. Nie są to jednak potwierdzone informacje. Barcelona może być zmotywowana rosnącą konkurencją ze strony klubów angielskich. Między innymi z tego powodu Katalończycy zmieniają zdanie i chcą De Jonga u siebie już tego lata. Jaka będzie odpowiedź Ajaksu? Tego nie wiemy, choć Marc Overmars niejednokrotnie powtarzał, że nie jest zainteresowany sprzedażą ważnych zawodników.

Mike Verweij z De Telegraaf poinformował, że Frenkie de Jong przebywa aktualnie w Barcelonie na wakacjach. To oczywiście stworzyło małe zamieszanie w mediach hiszpańskich, jednak w tym momencie nie ma żadnego tematu transferu. Cóż, przynajmniej w tym momencie.

Share:

Dodaj komentarz