Plotki transferowe wokół Matthijsa de Ligta nabierają tempa. Zdaniem włoskich mediów Manchester City jest skłonny zapłacić za 18-letniego defensora Ajaksu aż 60 milionów euro.

Mistrzowie Anglii podobno przebili ofertę Tottenhamu, która wynosiła 55 milionów i nawet została wstępnie zaakceptowana przez Ajax. Zapowiada się więc na angielską rywalizację o możliwość sprowadzenia utalentowanego obrońcy.

Zainteresowanie ze strony Tottenhamu nie może dziwić. Klub z Londynu sprowadził już z Ajaksu kilku graczy, z których jest zadowolony i naturalnie ma ochotę na więcej. De Ligt może okazać się dobrym zastępstwem dla Alderweirelda, który wciąż nie podpisał nowego kontraktu i mówi się o jego odejściu.

Reporter La Gazzetta dello Sport, Nicolo Schira poinformował dziś, że Manchester City wyszedł na prowadzenie w wyścigu o transfer Holendra. Kwota 60 milionów euro najpewniej jest w stanie przekonać działaczy Ajaksu. Oczywiście inną kwestią pozostaje decyzja samego Matthijsa de Ligta o kierunku jego kariery. Zdaniem De Telegraaf 18-latek wyraził chęć odejścia z Ajaksu.

Share:

Dodaj komentarz