Álvarez: Znam swoją rolę

Wiele wskazuje na to, że Edson Álvarez wywalczył miejsce w podstawowym składzie Ajaksu na tym etapie sezonu. Pomocnik jest zadowolony z przebiegu okresu przygotowawczego.

„Osobiście czuję się bardzo dobrze. Dałem z siebie wszystko w rozegranych sparingach, wnoszę pewien balans do zespołu. Wszyscy wiedzą, że gra w drugiej linii to duża odpowiedzialność, zwłaszcza w Ajaksie” – powiedział Meksykanin w rozmowie z Ajax TV.

Álvarez przyznał także, że przed sezonem rozmawiał z Erikiem ten Hagiem na temat jego roli w drużynie.

„Rozmawiałem z trenerem i uzgodniliśmy, jaka będzie moja rola. Muszę zapewnić balans, pracować w defensywie, grać w dość prosty sposób i pozwolić kolegom z zespołu rozgrywać kombinacyjne akcje. Wiem, że wciąż muszę się poprawić, ale nieustannie nad tym pracuję. Z trenerem omawialiśmy też poprzedni sezon. O dobrych i złych aspektach. Powiedziałem mu, że chcę to zostawić za sobą i rozpocząć od nowa. Doszliśmy do porozumienia i mam nadzieję, że mój drugi sezon będzie zdecydowanie lepszy” – powiedział Meksykanin.

Na podstawie meczów sparingowych można stwierdzić, że na inaugurację Eredivisie w środku pola zobaczymy właśnie Álvareza obok Ryana Gravenbercha.

„Ryan to fantastyczny zawodnik z ogromną jakością. Może wiele osiągnąć. Mam nieco większe doświadczenie i chcę mu pomóc. On zawsze słucha cennych rad i myślę, że rozumiemy się coraz lepiej. Wie, że może ruszać ofensywnie i zawsze będę go ubezpieczał. Mogę też liczyć na jego pomoc” – zakończył pomocnik.

Share:

Dodaj komentarz