Alvarez ofiarą Bergwijna?

Edson Alvarez może odejść z Ajaksu, aby zrobić miejsce dla Stevena Bergwijna.

Mike Verweij w podcaście De Telegraaf poinformował, iż Stade Rennes dalej zainteresowane jest transferem reprezentanta Meksyku. Francuski klub nie jest w Meksyku tak znany jak Ajax, co nieco utrudnia negocjacje i sam agent Alvareza nie jest przekonany, co do transferu.

Mimo wszystko przejście do Francji może nieść za sobą wiele plusów, również tych finansowych, bowiem pensja Edsona mogłaby zostać podwojona i mógłby on otrzymać również procent od kolejnego transferu. Poza tym w lidze francuskiej łatwiej byłoby wybić się do prawdziwego europejskiego topu. Skauci z całego świata częściej oglądają Ligue 1, niż stojącą na niskim poziomie Eredivisie.

Ajax w zasadzie nie chce tracić piłkarza, ale jeśli na stole pojawi się odpowiednia oferta, będzie skłonny o niej porozmawiać. Odejście Alvareza mogłoby zrobić miejsce dla transferu Stevena Bergwijna. Ajax naprawdę chciałby mieć skrzydłowego u siebie, ale Spurs nie zgodzą się na żadne wypożyczenia. Na stole trzeba położyć 25 milionów, których Ajax nie ma. Po transferze Alvareza niewykluczone jednak, że Rada Nadzorcza wyda zgodę na transferowy rekord.

Share:

2 Responses to the post:

  • NicoT
    at 16:24

    Się uparli na tego Bergwijna, a przecież na skrzydle mamy Tadica, choć osobiście widziałbym go na 10 za napastnikiem, jest Antony, Berghuis i ciągle Neres, z młodych Sontje Hansen mógłby dostać szansę.

  • Dodaj komentarz