Álvarez może odejść w styczniu

Niewykluczone, że w najbliższych tygodniach z Ajaksem Amsterdam pożegna się Edson Álvarez.

W najnowszym podcaście ewentualne wydarzenia w trakcie styczniowego okienka transferowego omówił Freek Jansen z redakcji Voetbal International. Zdaniem dziennikarza, w Amsterdamie nie będzie się działo dużo, ale kilka ruchów jest możliwych.

„Spodziewam się, że Álvarez odejdzie. On naprawdę chce grać regularnie i widzi, że w Ajaksie jest trzecim lub czwartym wyborem na kilku pozycjach. Transfer jest więc prawdopodobny. Poza tym klub ponownie spróbuje wypożyczyć Dominika Kotarskiego” – powiedział Jansen.

Kibice nie powinni spodziewać się wzmocnień.

„Z klubu dochodzą do mnie głosy, że zimą nie będzie zakupów. Niektórzy będą więc rozczarowani. Jeżeli w Ajaksie coś idzie nie tak, potrzebne jest natychmiastowe wzmocnienie, ale to może być niemożliwe. Zimowe transfery są trudne. Czasami nie da się sprowadzić kogoś, kto będzie wartością od samego początku. Ajax nie kupi nikogo z PSV czy AZ, zwłaszcza zimą nie ma na to żadnych szans. Klub być może zdecyduje się na transfer utalentowanego piłkarza z myślą o kolejnym sezonie. Otrzyma on czas na aklimatyzację, tak jak w przypadku Neresa, identycznie próbowano z Antonym, choć ostatecznie przyszedł dopiero latem” – wyjaśnił Holender.

Share:

3 Responses to the post:

 • Lesley
  at 19:05

  Można sobie z Alvareza cisnąć bekę. No jest słaby, a był bardzo słaby. Od jakiegoś czasu jako zadaniowiec sprawdza się i wygląda dobrze. W ofensywie to dno, ale w obronie też nam potrzeba większych możliwości. Odejście zimą, kiedy mamy takie problemy to strzał w kolano, bo będą nam na ławce siedzieć jakieś Llansany z De Waalami. Powodzenia.

  Braku transferów nie ma co komentować bo to było wiadome.

 • ekselo1989
  at 21:17

  Ostatnio faktycznie nie przynosi siary, ale wiadomo, że to i tak żaden poziom w stosunku do jego „legendarnego” potencjału. Daleki też jestem od wypychania go na siłę, bo przy takiej mizerii kadrowej, to po prostu kompletny debilizm. Co do ewentualnego transferu, to 15 baniek poszłoby w diabły. Nikt o zdrowych zmysłach i przy panującym kryzysie nie wyłoży połowy tej kwoty.

 • Dookie
  at 21:33

  Akurat dla mnie Max De Waal w Jong i U-19 prezentuje się całkiem przyzwoicie. Inna sprawa, że kadrowo sytuacja rzeczywiście wygląda krucho, szczególnie w obronie. Na początku rundy psioczyłem na Schuursa ale na tę chwile gorzej, i to znacznie z pary etatowych stoperów wygląda Blind. Zdecydowanie lepiej wyglądałyby wzmocnienia niż osłabienia, natomiast należy też mieć na uwadze, że z niewolnika nie ma pracownika, a temat odejścia Alvareza i jego niezadowolenia z roli rezerwowego przewija się już któryś raz. Czy krążą jakieś plotki na temat tego „utalentowanego piłkarza z myślą o kolejnym sezonie”, o którym wspomniał Jansen?

 • Dodaj komentarz