Ajax U19 pokonał dziś Midtjylland U19 3:1 i tym samym awansował do półfinału rozgrywek UEFA Youth League! Decydujące spotkania rozgrywane są w Nyonie.

Podobnie jak dorosła Liga Mistrzów i Liga Europy, tak i młodzieżowe Youth League kończy sezon dopiero teraz, rozgrywając pozostałe mecze (od ćwierćfinałów) w jednym kraju. Drużyna Ajaksu U19 na początku marca pokonała Atletico po rzutach karnych i z wiadomych przyczyn musiała czekać na kolejny pojedynek kilka miesięcy.

Szkoleniowiec John Heitinga nie miał dziś do dyspozycji wszystkich swoich zawodników, ponieważ zdecydowano, że tacy gracze jak Brobbey, Unuvar, Taylor czy Rensch pojadą na zgrupowanie z pierwszym zespołem Ajaksu. Do Nyonu natomiast poleciał Sontje Hansen.

Rywalizacja z Midtjylland od pierwszych minut była bardzo wyrównana. Po jakimś czasie ekipie z Amsterdamu udało się ułożyć i uspokoić grę, dzięki czemu widać było optyczną przewagę, choć bez konkretnych sytuacji. Niezłą okazję miał tylko Rasmussen, ale z bliskiej odległości oddał niecelny strzał. Ten sam zawodnik zrehabilitował się tuż przed przerwą. Duńczyk zdecydował się na uderzenie z dystansu i w ten sposób otworzył wynik spotkania. Po pierwszej połowie 1:0.

Druga część gry była dla Ajaksu znacznie łatwiejsza, ponieważ już w 53. minucie udało się podwyższyć prowadzenie. Ponownie bez zbędnych kombinacji bramkarz rywali został pokonany strzałem zza pola karnego. Tym razem świetnie uderzył Hansen. Od tamtej pory Ajax kontrolował przebieg spotkania, ale nerwowo zrobiło się w ostatnim kwadransie. Po fatalnym błędzie Reizigera było już tylko 1:2 i to dało Duńczykom nadzieje na powrót do gry. Nie na długo, gdyż kilka chwil później na 3:1 pięknym lobem trafił wprowadzony z ławki Ideho.

Rywalem Ajaksu U19 w półfinale będzie zwycięzca z pary Dinamo Zagrzeb U19 – Benfica U19.

Midtjylland U19 1:3 Ajax Amsterdam U19

74. Reiziger (sam.) – 38. Rasmussen, 53. Hansen, 77. Ideho

Ajax U19: Reiziger; Van der Sloot, Kasanwirjo, Musampa, Douglas; Warmerdam, Q. Timber, Regeer; Martha, Rasmussen, Hansen.