Dziś odbyło się bardzo ważne i decydujące zebranie dotyczące rozstrzygnięć w Eredivisie. Nie bez problemów i zdecydowanie nie bez kontrowersji podjęto ostateczne decyzje!

Holenderskie media zgodnie informują, że wszystko już jest jasne. Sezon 2019/2020 nie mógł zostać dokończony i dlatego nie zostanie przyznane oficjalne mistrzostwo kraju. Obecnie w tabeli na pierwszym miejscu jest Ajax Amsterdam, który otrzyma bilet do Ligi Mistrzów. Czy będzie to od razu faza grupowa zależeć będzie od rozstrzygnięć obecnej edycji LM.

Awans do europejskich pucharów uzyskali także AZ (eliminacje LM), Feyenoord Rotterdam, PSV Eindhoven oraz Willem II Tilburg (Liga Europy). Ponadto zdecydowano, że nie będzie spadków oraz awansów, w związku z czym w Eredivisie pozostają RKC Waalwijk i ADO Den Haag, natomiast o awansie teraz muszą zapomnieć Cambuur i De Graafschap. Co ciekawe, kluby zagłosowały za tym, by awanse i spadki były, jednak ostateczna decyzja należała do KNVB.

Z pustymi rękoma pozostaje FC Utrecht, który miał w lidze zaległe spotkanie oraz finał KNVB Beker do rozegrania przeciwko Feyenoordowi. Obecna sytuacja nie pozwala rozegrać żadnego meczu aż do września, a co za tym idzie Utrecht traci szansę na awans do europejskich pucharów. Niewykluczone, że ten jak i inne kluby, które czują się poszkodowane zdecydują się wkroczyć na drogę sądową.

Powyższe informacje zostały oficjalnie potwierdzone przez KNVB.

Share:

Dodaj komentarz