Ajax vs Vitesse – oceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu za mecz z Vitesse.

Ajax Amsterdam 2:1  Vitesse Arnhem  

OCENY:

Maarten Stekelenburg 6/10

Po raz enty już to mówimy, ale…bez szans przy straconej bramce. Poza tym wyłapał co miał wyłapać, obronił 2-3 groźniejsze próby i dobrze zachowywał się w rozegraniu piłki. Dobry występ.

Deyvne Rensch 6/10

Dobre zawody młodego defensora, ale nic poza tym. Presja była spora ale wytrzymał ją jak należy.

Jurrien Timber 6/10

Podobnie jak Rensch zagrał naprawdę nieźle. Ustrzegał się poważnych błędów, kilka razy nieźle wyprowadzał piłkę do przodu. Jak najbardziej występ na plus.

Lisandro Martinez 6.5/10

Słaba pierwsza połowa w wykonaniu naszego gladiatora z Argentyny. Gubił się i popełnił błąd, który kosztował nas gola. Odrobił jednak w drugiej części meczu, kiedy znowu był jednym z najlepszych, a piłkarze Vitesse nie mieli już w zasadzie nic do powiedzenia przy jego agresywnej i skutecznej grze.

Nicolas Tagliafico 6/10

Zalążek pasji, jaką u niego znamy. Widać, że waga meczu pomogła mu w koncentracji. Nie był to wybitny mecz, dużo średnich dośrodkowań czy zagrań wzdłuż bramki, ale całkiem przyzwoity.

Edson Alvarez 7/10

Tannane nie wiedział w tym meczu gdzie jest i co ma robić. Meksykanin całkowicie wyłączył lidera Vitesse z gry i zagrał naprawdę doskonale. Dobrze to widzieć po 3-4 naprawdę bardzo miernych spotkaniach w jego wykonaniu. Pocieszające.

Ryan Gravenberch 7.5/10

Ależ się obudził Gravenberch w tym meczu! Zmarnował dwie sytuacji, gdzie z bliskiej odległości kopał za słabo i prosto w bramkarza, ale zdobył gola i odpowiadał w dużej mierze za bramkę na wagę zwycięstwa. Poza tym w końcu prowadził grę, nie bał się i szedł do przodu. W końcu!

Davy Klaassen 5.5/10

Od taki przyzwoity mecz Klaassena. Biegał, robił robotę, dużo walczył, ale nie było z tego wyjątkowo wiele pożytku. Wychodzi już chyba zmęczenie sezonem.

Antony 8/10

To był Antony z początku przygody w Ajaksie! Kręcił graczami z Arnhem niemiłosiernie i ci mieli już w pewnym momencie dość. Szukał gry, rozgrywał, dośrodkowywał i w końcu sam szukał gola. Po klasycznym dla siebie zakręceniu piłki na długi słupek zabrakło dosłownie centymetrów. Zdecydowanie MVP.

Sebastian Haller 7/10

Jedna z najważniejszych postaci Ajaksu w tym meczu. Haller w końcu pokazał, że wydane na niego pieniądze mogą się zwrócić. Bardzo dobry w pojedynkach powietrznych, potrafił przytrzymać piłkę, odegrać, zastawić się i powalczyć wypracowując asystę przy zwycięskim trafieniu. Bardzo dobry mecz.

Dusan Tadić 2/10

Wybacz kapitanie, ale to był skandal. Tutaj nie ma co się rozpisywać, bo Tadiciowi nie wychodziło w tym meczu nic. Po prostu. Ciągłe zwalnianie gry, niedokładne zagrania, podnoszenie piłki i utrudnianie gry kolegom. Tragiczny mecz.


REZERWOWI

Perr Schuurs -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

David Neres -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu. Doceniamy jednak jeden strzał i znalezienie się w sytuacji na wagę pucharu.

Jurgen Ekkelenkamp -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu. Zmiana wydawała się absolutnie kuriozalna, ale młody pomocnik poprzeszkadzał z dużym efektem przy bramce Neresa.

Share:

Dodaj komentarz