Ajax vs PEC – oceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu za mecz z PEC Zwolle

 Ajax Amsterdam 4:0 PEC Zwolle 

OCENY:

Andre Onana 6.5/10

Kolejny mecz w lidze, w którym Onana jest w zasadzie bezrobotny. Czy odbija się to na jego formie w ważniejszych meczach? Być może. Za sobotni mecz solidna ocena. Co miał obronić to obronił i tyle.

Sean Klaiber 6.5/10

Potwierdza się nieco teza, że jeśli cały Ajax gra nieźle to i Klaiber wygląda przyzwoicie. Solidne spotkanie Holendra, do którego trudno się o coś przyczepić. Dalej czekamy jednak na jakieś bramki czy asysty, bo przychodząc do Ajaksu był defensorem z naprawdę dobrymi statystykami.

Daley Blind 5/10

To, że Blind nie daje rady fizycznie można zrozumieć. Miał dużo problemów i być może jeszcze nie wszystkie pokonał. To, że jednak notorycznie, mecz w mecz oddaje rywalom piłki i prokuruje niebezpieczne sytuacje jest trudne do wyjaśnienia. Nawet w meczu bez presji i bez pressingu rywali popełniał dziecinne błędy.

Perr Schuurs 6.5/10

Zdecydowanie najbardziej solidna opcja na środek obrony w tym momencie. Schuurs gra przyzwoicie, chociaż naturalnie zdarzają mu się błędy i jeden z nich prawie doprowadził do utraty gola i w tym meczu. Patrząc jednak na partnera wygląda wręcz bardzo dobrze.

Nicolas Tagliafico 6.5/10

Dobre zawody Nico, który jak za starych dobrych czasów jeździł po boisku aż miło. Blisko gola po rzucie rożnym, z kilkoma niezłymi akcjami. Szwankują jeszcze dośrodkowania i dogrania do kolegów wzdłuż linii, ale mamy nadzieję, że i to uda się poprawić.

Davy Klaassen 5/10

Trudno powiedzieć, czy w głowie dalej miał środowy mecz z Atalantą Bergamo, ale dobrym stwierdzeniem było, że Klaassen przeszedł koło tego spotkania. Nie pokazał przez pierwszych 45 minut kompletnie nic, ale w związku z postawą rywali nie miał okazji do tego, aby popełnić jakiś błąd.

Quincy Promes 6.5/10

Bramka, ale poza nią raczej niewiele dobrego. Zmarnował co najmniej dwie dobre sytuacje na bramkę i dalej potykał się o piłkę. Miał jednak chociaż trochę chęci, aby potem  o piłkę jeszcze powalczyć i przyczynić się do zdobycia bramki. Dalej nie był to stary Promes, którego znamy, ale wydaje nam się, że przyczynę jego tragicznej formy już poznaliśmy.

Ryan Gravenberch 7/10

Niezłe spotkanie, chociaż dalekie od tego, co tak naprawdę 18-latek potrafi zagrać. Piękna bramka i świetna asysta muszą jednak podciągnąć notę bardzo wysoko. Jesteśmy zadowoleni, ale dalej czekamy na więcej.

Antony 8/10

Brazylijczyk wlał w nasze serca nadzieje, że jeszcze będzie z nim dobrze! Bardzo dobre spotkanie z dwoma asystami i bramką. Pokazał się z naprawdę dobrej strony. Naturalnie było kilka strat, nieco przegranych pojedynków, ale chcielibyśmy zarzucać mu tylko takie pierdoły.

Klaas-Jan Huntelaar 7/10

Być może nota nieco zawyżona, ale widać, że 37-latek bardzo chciał. Strzelił bramkę, dochodził do kolejnych sytuacji, mocno przyczynił się do gola numer dwa. Z pewnością był to jeden z lepszych występów napastnika Ajaksu w ostatnich spotkaniach. Wieku już jednak Holender nie oszuka i widać, że pewnych rzeczy po prostu mu już brakuje.

Dusan Tadić 5.5/10

Nie był to dobry mecz Tadicia. Serb był najgorzej podającym piłkarzem Ajaksu w tym meczu, a jego skuteczność wynosiła tylko 67%. Bazując na tym, że kapitan nie zagrywa zawsze wybitnie trudnych i dalekich piłek, był to wynik bardzo słaby. Bez Tadicia byłoby z nami w tym sezonie bardzo źle, ale Serb zaczyna chyba być ponownie przytłoczony nawałem meczów i dobre mecze przeplata bardzo słabymi.


REZERWOWI

Edson Alvarez 6.5/10

W modzie jest czepianie się Meksykanina, ale po raz kolejny już tego nie zrobimy. Alvarez jako zadaniowiec spisuje się dobrze. Kiedy nie musi też zbytnio angażować się w ofensywę wygląda dobrze. Zagrał bardzo rozsądne 45 minut, a pod koniec po przejściu na środek obrony zablokował kilka strzałów i przeciął kilka akcji. Oby tak dalej.

Kenneth Taylor 6/10

Fani młodych talentów z Amsterdamu pewnie będą doszukiwać się jakichś wybitnych zagrań w jego wykonaniu, ale takich raczej nie było. Nic szczególnego młody pomocnik nie pokazał. Nie jest to wielki zarzut, bo co mógł zrobić przy stojących całą drugą połowę kolegach. Fakt jest jednak taki, że debiut wypadł raczej anonimowo i nikt o nim pamiętać nie będzie.

Lisandro Martinez -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

Victor Jensen -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

Devyne Rensch -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

Share:

One Response to the post:

  • Dodaj komentarz