Ajax vs Heerenveen – oceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu za mecz z SC Heerenveen.

AFC Ajax 5:1 SC Heerenveen

OCENY:

Andre Onana 7/10

Bardzo pewne zawody Kameruńczyka. Bez szans przy straconym golu, z jedną wyborną interwencją w pierwszej połowie. Poza tym typowo dla siebie bardzo pewny, pomagał kolegom w rozgrywaniu akcji i dawał duże poczucie bezpieczeństwa. Boss.

Noussair Mazraoui 6/10

Nie wiem, czy uraz z początku spotkania wpłynął jakoś na postawę Marokańczyka, ale poza 1-2 akcjami mało go było z przodu. W takim spotkaniu, w którym dominacja była bardzo widoczna i Joden grali niemal cały czas na połowie rywala, było to jednak nieco rozczarowujace.

Daley Blind 5/10

Niezły występ, kilka bardzo dobrych zagrań, ale za straconego gola trzeba gonić i ujmować oceny, bo to była bramka, którą traci się co najwyżej grajac z kolegami na orliku, bo tego typu bramki nie padają chyba nawet w polskiej A-klasie. Rozumiem rozluźnienie, prowadzenie trzema golami, ale na tego typu sytuacje nie ma miejsca. Dodatkowo w pierwszej połowie do spółki z Kudusem sprokurował najgroźniejszą akcję Heerenveen.

Perr Schuurs 6/10

Podobnie jak Blind zagrał naprawdę dobre spotkanie, ale stracony gol również idzie na jego konto, podobnie jak kolegów z drużyny. Brak krycia, całkowite zgubienie lini krycia i nieudany pościg za napastnikiem gości, który do najszybszych nie należy.

Nico Tagliafico 6/10

To był zalążek Nico, jakiego znamy. Sporo razy wchodził do przodu, szukał dośrodkowań, ale brakowało jeszcze celności. Również nie bez winy przy straconej bramce. Postęp jest i może już w środę zobaczymy tego zawodnika, którego wszyscy pokochaliśmy.

Davy Klaassen 7/10

Bardzo solidny powrót na Johan Cruyff Arena! Holender był bardzo pewnym punktem linii pomocy tego Ajaksu. Dużo brudnej roboty, powrotów do defensywy, a jednocześnie kilka niezłych zagrań i dobrze wykorzystana jedenastka. Porównania do Alvareza nie mają w zasadzie sensu i każda zmiana Klaassena na Alvareza to jawny akt sabotażu.

Ryan Gravenberch 7/10

W końcu pokazał, co widzi w nim tak wielu specjalistów. Solidne zawody młodego pomocnika, który w przeciwieństwie do meczu z Groningen, tym razem nie zwalniał gry, szukał ciekawych rozwiązań i zatrzymywał wiele piłek w środkowej strefie boiska. Więcej takich występów, a będzie naprawdę dobrze. Na minus na pewno stracony gol, bo jednak piłka na kontrę gości poszła po bardzo biernej postawie całego środka pola.

Mohammed Kudus 9/10

Ghanijczyk jest niesamowity i brakuje już słów do tego, aby opisywać jego grę. Oczywiście popełnia jeszcze błędy, szczególnie w obronie, gdzie kilka razy dał się ograć, ale kiedy patrzy się na to, co robi z przodu, zapomina się o wszystkich małych wpadkach. Luz w poruszaniu się, przegląd pola i odwaga przy ostatnim podaniu i strzale są niesamowite i brakowało nam tego w Amsterdamie bardzo. Minus na koncie również za straconego gola.

Dusan Tadić 8/10

Takiego Dusana Tadicia chcemy więcej! Serb zagrał naprawdę dobre spotkanie i być może przypominał sobie, że strzelać z dystansu również potrafi? Oj jakże podobało nam się to trafienie z 4 minuty! Od miesięcy w tego typu sytuacjach Serb szukał podań i tylko czasem mieliśmy z tego wymierną korzyść. Oby nie był to tylko jednorazowy występ.

Lassina Traore 6/10

Napastnik rodem z Burkina Faso naszym ulubieńcem tutaj nie jest, ale uczciwie trzeba mu przyznać, że zagrał dobry mecz. Porównania z Labyadem również nie mają sensu, bo Traore potrafi się przynajmniej zastawić, przytrzymać piłkę i ją zgrać. Do wyższej noty brakuje oczywiście jego sytuacji i bramek. W tym meczu w zasadzie bez żadnej sytuacji na bramkę. Nie było to tylko jego winą, ale mimo wszystko chcielibyśmy, aby napastnik Ajaksu stwarzał większe zagrożenie pod bramką rywali.

David Neres 4/10

Bardzo dużo pracy przed Brazylijczykiem. Być może gra jeszcze na pewnego rodzaju hamulcu i nie potrafi w pełni poświęcić się walce w obawie o uraz. Być może to kwestia braku minut, ale skrzydłowy w niczym nie przypomina gracza, który już tyle razy nas czarował. Bardzo zagubiony, z masą głupich strat i niepewnych podań.

REZERWOWI

Antony 8/10

Wszedł, pokręcił rywalami, strzelił świetną bramkę i można się tylko zastanawiać dlaczego zaczął mecz na ławce. Wielki luz i polot w grze, do którego dochodzi odwaga i lekka nonszalancja. To jednak w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Sean Klaiber 6/10

Wszedł i Ajax od razu stracił bramkę, ale trudno go za to winić. Przyzwoite zawody doświadczonego zawodnika, za które ciężko krytykować. Nie pokazał niczego wielkiego, ale też w niczym nie zawinił.