Ajax vs Groningen – oceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu za mecz z Groningen.

Ajax Amsterdam  3:0 FC Groningen 

OCENY:

Remko Pasveer 6/10

Ponownie nota wyjściowa. Bezrobotny niemal przez cały mecz.

Noussair Mazraoui 7.5/10

Gdyby nie zmarnowane dwie doskonałe sytuacje na gole, pewnie byłby MVP. Mimo tego kolejny raz trzeba podkreślić jego bardzo dobrą grę. Marokańczyk nie tylko gra dobrze, ale też śrubuje swoje statystyki. Coraz mniej wierzymy w przedłużenie umowy, ale wygląda na to, że będziemy mieć z jego powodu wiele radości.

Jurrien Timber 7/10

Bardzo dobre spotkanie młodego Timbera, który razem z Martinezem tworzy doskonały blok defensywy w tym sezonie. Praktycznie nie tracimy bramek i wyglądamy niezwykle pewnie, czego początek sezonu nie sugerował.

Lisandro Martinez 8/10

Totalny szef w obronie. Groningen nie atakowało za często, ale każda akcja była od razu przerywana przez Martineza, który był wszędzie. Na deser niesamowita asysta w kierunku Mazraouiego.

Daley Blind 6.5/10

Nie był to wspaniały mecz Blinda. Kilka razy tracił piłkę i raz mógł sprokurować swoim błędem świetną okazję dla rywali. Szczęśliwie dla siebie sam naprawił swój błąd, ale takie zachowania są nie do przyjęcia. Kolejny raz widać było, jak wielkie braki fizyczne ma ten piłkarz.

Edson Alvarez 7.5/10

Otworzył wynik spotkania, co było dla losów tego meczu naprawdę ważne, bo nic nie chciało nam wejść. Robił swoje i odegrał dużą rolę w tym, że Groningen praktycznie nie istniało i nie tworzyło sobie sytuacji.

Ryan Gravenberch 6.5/10

Tym razem nieco słabszy niż w ostatnich meczach. Nie było go pod grą tak często jakbyśmy tego chcieli, ale na to również wpłynęła postawa gości, którzy niemal w 100% skupili się na obronie i nie dawali nam miejsca w środku pola.

Steven Berghuis 7.5/10

Holender był nieco niewidoczny w tym meczu, ale mimo tego mógł mieć na koncie co najmniej 3 asysty i czego można byłoby oczekiwać więcej? Ostatecznie kończy mecz z jedną asystą i również śrubuje swoje statystyki w Amsterdamie, które są naprawdę bardzo dobre.

Antony 7.5/10

Cudowny gol Brazylijczyka na 2:0, który w zasadzie zagwarantował nam trzy oczka. MVP według kibiców, ale naszym zdaniem w tym meczu Antonemu brakowało nieco skuteczności (poza bramką) i dobrych decyzji.

Sebastien Haller 5/10

Cóż można powiedzieć. Było kilka spotkań, w których o Hallerze można było mówić tylko pozytywnie i nie chodzi tylko o mecz w Lizbonie. Haller miał już mecze, w których po prostu pomagał drużynie, brał udział w grze i dobrze się na to patrzyło. Niestety wrócił do dyspozycji, którą dobrze znamy, a w dodatku dołożył do tego kuriozalny brak skuteczności.

Dusan Tadić 6.5/10

Trochę niemrawy był w tym meczu Serb, który zmarnował co najmniej dwie doskonałe sytuacje na bramki. Oczekujemy od niego jednak nieco więcej.


REZERWOWI

David Neres 7/10

Nie wiemy na ile to jednorazowy występ, a ile jakaś zwyżka formy, ale to była dobra zmiana Neresa, u którego widać było więcej energii i chęci do gry. Mógł po wejściu mieć na koncie asystę lub dwie, ale kolegom brakowało nieco skuteczności.

Mohamed Daramy 6.5/10

Brakowało Duńczykowi skuteczności i niestety trzeba za to obniżyć notę. Zmarnował jedną bardzo dobrą okazję i nie pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam, ale nie zachował się też najlepiej w co najmniej dwóch sytuacjach w polu karnym.

Nico Tagliafico -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

Mohammed Kudus -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

Davy Klaassen -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

Share:

Dodaj komentarz