Ajax vs Besiktas – oceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu za mecz z Besiktasem.

Ajax Amsterdam  2:0 Besiktas JK 

OCENY:

Remko Pasveer 6/10

Nota wyjściowa, bo Besiktas nie oddał strzału na bramkę. Nie będę  zaś obniżać not za gdybania, ale naszło mnie takie przemyślenie, że mimo tego, iż Besiktas strzału nie oddał, mogliśmy stracić dwa gole. Słupek w pierwszej połowie i nieuznany gol w drugiej. Potwierdza to tylko tezę, że Pasveer nie jest bramkarzem, który jeśli będzie musiał wybronić tą jedną kluczową w meczu sytuację to zrobi to.

Noussair Mazraoui 7/10

Dobry, ale nie tak dobry jak w poprzednich spotkaniach. Współpraca z Antonym wyglądała fajnie, ale też była na nieco niższym poziomie niż w ostatnich spotkaniach. Niewątpliwie miało to związek z dobrą oceną naszej gry przez rywali, którzy bronili dobrze i nie dawali się naszym skrzydłom rozpędzić.

Jurrien Timber 8/10

Możemy chwalić Berghuisa za statystyki, Tadicia za to co wnosi do drużyny czy Hallera za gole. Fakty są jednak takie, że nasza dobra gra jest w dużej mierze zasługą pary środkowych obrońców. Śmiało można chyba powiedzieć, że prawie żadna drużyna w Europie nie może pochwalić się takim duetem, który poza walorami defensywnymi daje tak dużo w ofensywie.

Lisandro Martinez 8/10

Wszystko zostało powiedziane już wyżej. Martinez i Timber to fenomenalna para, która wzajemnie się uzupełnia i daje niesamowicie dużo w ofensywie robiąc nam przewagę i momentami odpowiadając za rozgrywanie akcji.

Daley Blind 6.5/10

Ciężko ocenić Blinda za ten mecz, bo znowu nie straciliśmy gola i tym razem nie zrobił niczego kuriozalnego. Nie zagrał też jednak wybitnie dobrze i na co należy zwrócić uwagę, to częsta obecność na skrzydle Ryana Gravenbercha. Celowy zamysł czy konieczność mająca na celu ukrycie wad Blinda? Z całym szacunkiem dla Daleya, ale na tego typu meczu chyba większość chciałaby Tagliafico.

Edson Alvarez 8.5/10

El Machin! Fantastyczne zawody Alvareza, który ogarnął środek pola niemal samodzielnie. Alvarez rozbijał wszystkie próby gości, jeździł na dupie i robił naprawdę świetną pracę w defensywie. Ofensywnie również zrobił krok do przodu i trzeba go za to pochwalić.

Ryan Gravenberch 7/10

Dobre spotkanie Ryana, który utrzymuje poziom. W tym meczu nie było większego blasku, w kilku sytuacjach mógł się pewnie lepiej zachować, ale mimo wszystko jego postawa może cieszyć.

Steven Berghuis 8.5/10

Nie ma miejsca dla Klaassena przy obecnej formie Berghuisa i to świadczy o sile Ajaksu obecnie. Niesamowity transfer, który w zasadzie już się zwrócił. Wielka wartość dodana dla Amsterdamu, a statystyki naprawdę mogą już robić spore wrażenie.

Antony 7.5/10

Dobry mecz, ale jednak czegoś zabrakło. Może to błędne wrażenie, a może specyfika gry rywali, ale jednak jakby zabrakło Antonemu odwagi. Zabrakło indywidualnych akcji, zejścia na strzał i poszukania gola.

Sebastien Haller 6/10

Bardzo mieszane uczucia. Plus za gola, plus za kilka akcji w których dobrze się utrzymał i plus za to, iż powinien mieć na koncie asystę, ale okradł go z niej Tadić. Poza tym jednak na tym poziomie nie ma miejsca na takie błędy, jakie popełnia. Ten Hag mówi, że do sukcesu w Lidze Mistrzów trzeba skuteczności. Coraz więcej wskazuje na to, iż oznacza to, że potrzeba nam gry bez Hallera. Brzmi to jak żart, kiedy ocenia się człowieka mającego 5 bramek w 2 meczach, ale ile tych bramek Haller powinien mieć naprawdę? 7-8? Sebastien marnował w tym meczu sytuacje, których naprawdę nie można marnować.

Dusan Tadić 8.5/10

Śmiało można mówić o przebudzeniu Tadicia, bo Serba w ostatnich meczach jakby nie było, a tym razem wziął na siebie ciężar gry i tworzył kolegom kolejne szanse. Jedna asysta plus potencjalne trzy kolejne. Bardzo dobry mecz.


REZERWOWI

David Neres 6.5/10

Na pewno stać go na nieco więcej, co pokazał już w ostatnich spotkaniach. Nie miał zadania łatwego, bo w drugiej połowie graliśmy znacznie gorzej, ale na pewno nie udało mu się poderwać naszej gry do przodu.

Davy Klaassen 6.5/10

Kilka dobrych zagrań w defensywie, ale powiedzieć, że pozwolił nam na odzyskanie przewagi w środku pola to duża przesada.

Share:

Dodaj komentarz