Ajax vs AZ – oceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu za mecz z AZ

Ajax Amsterdam 2:0  AZ Alkmaar  

OCENY:

Maarten Stekelenburg 7.5/10

Pierwszy raz od dawna nie powiemy, że był bezrobotny. Bardzo, bardzo dobry mecz 38-latka, który zamknął nim usta krytykom. Oczywiście Stek jak każdy popełni kiedyś błąd, ale to pewny i doświadczony golkiper.

Deyvne Rensch 6/10

Trudny to był mecz dla Renscha. Całe zagrożenie AZ szło właśnie po jego stronie i nie zawsze dobrze sobie z tym radził. Na tle niektórych kolegów wypadł raczej przeciętnie.

Jurrien Timber 6.5/10

Dobry mecz młodego defensora. Nie popełniał większych błędów i robił, co do niego należało.

Lisandro Martinez 7/10

Lisandro znowu na bardzo wysokim poziomie. Dobry w defensywie i bardzo dobry w rozegraniu. Jeden kiks mógł się skończyć utratą gola, ale uratował go Stekelenburg.

Nicolas Tagliafico 7/10

Kibice i mecze o większym znaczeniu chyba służą Nico i takich on potrzebuje. Argentyńczyk znowu był pełen pasji, pełen walki, ale też skupienia. Dobre spotkanie.

Edson Alvarez 6.5/10

Dobry mecz Edsona, który wyłączył z gry środek pola AZ. Skuteczny w destrukcji, ale słaby w ofensywie. Mógł pokusić się o gola, ale zbyt długo czekał z oddaniem strzału.

Ryan Gravenberch 6.5/10

Dobry mecz na poziomie zbliżonym już do tego, który u niego znamy. Nie był to najlepszy Ryan z możliwych, ale swoje zrobił i bardzo przyczynił się do tej wygranej, mając udział przy obu golach.

Davy Klaassen 8/10

Czy ktoś uwierzy, czy nie, już przed pierwszą bramką malował nam się obraz naprawdę dobrego w tym meczu Klaassena. Bardzo duża ilość walki i fajne łączenie linii pomocy z atakiem. Dwa gole tylko dopełniają jego świetny występ. Potwierdził nie po raz pierwszy, że jego transfer był dobrą decyzją.

Antony 6/10

Z dużej chmury mały deszcz. Duże wahania formy ma w końcówce sezonu Brazylijczyk, ale nie zmienia to ogólnej oceny jego transferu i pierwszego sezonu.

Sebastian Haller 5.5/10

Słaby mecz Hallera, kolejny już. Niby z udziałem przy pierwszym golu, ale można było odnieść wrażenie, że wcale tej piłki przepuszczać nie chciał. Dużo niedokładności i proste błędy. Sporo krytyki zbiera Haller od momentu transferu, bo łatka 25 milionów krąży nad jego głową. 26-latek mimo średniej połowy sezonu w dużej mierze przyczynił się do tego, co osiągnęliśmy. Bardzo ważne gole w meczach z PSV czy asysta w finale KNVB Beker. Statystyki napastnik ma doskonałe, ale trzeba dołożyć do tego jeszcze nieco skupienia. Jeśli ktoś ma wątpliwości, co do jakości Hallera, odsyłamy chociażby do jego debiutu. Piłkarz ten ma ogromne umiejętności, ale wydaje się, że głowa w 100% nie dojechała do Amsterdamu.

Dusan Tadić 6/10

Naszym zdaniem kapitan nie zagrał nic rewelacyjnego, ale jak to on i tak zdołał zaliczyć kluczową dla losów meczu asystę.


REZERWOWI

Noussair Mazroui 6/10

Dobra zmiana Noussaira. Drżeliśmy, kiedy Ten Hag szykował tą zmianę, ale naprawdę było dobrze.

David Neres 6/10

Przyzwoita zmiana Brazylijczyka. Zważywszy na jego formę taki występ trzeba pochwalić.

Brian Brobbey -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego występ w tym meczu.

 

Share:

Dodaj komentarz