W meczu pierwszej kolejki fazy grupowej UEFA Youth League Ajax U19 bez większych problemów pokonał u siebie rówieśników AEK-u Ateny. Mecz do jednej bramki zakończył się wygraną Ajaksu aż 6:0.

Losy spotkania praktycznie rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie spotkania na stadionie De Toekomst. Podopieczni Johna Heitingi potrzebowali zaledwie sześciu minut, by wyjść na prowadzenie. W środku pola świetną akcję przeprowadził Jurgen Ekkelenkamp, podprowadził futbolówkę pod pole karne rywali, podał w tempo do Nicolasa Kühna. Niemiecki skrzydłowy pewnym strzałem pokonał bezradnego bramkarza. W kolejnych minutach Ajax miał przewagę, ale nie mieliśmy żadnych sytuacji strzeleckich.

Tempo gry zaczynało już nieco spadać, jednak w 26. minucie spotkania gospodarze zasłużenie podwyższyli prowadzenie. Długie podanie golkipera przedłużył defensor AEK-u, atakowany przez Brobbeya. Piłka ostatecznie trafiła do Nunnely’ego, którzy znakomitym uderzeniem umieścił ją w bramce. Kilka minut później niezłą okazję zmarnował Brobbey. Amsterdamczycy nie rezygnowali jednak z ofensywnych prób i szybko otrzymali zamierzony efekt. Na prawej stronie świetnie „uruchomiony” został Van Gelderen. Mógł on swobodnie wbiec w pole karne i wyłożyć piłkę Jensenowi. Duńczyk musiał już tylko strzelić do pustej bramki. 3-0. Tuż przed przerwą pierwszą świetną okazję mieli przyjezdni, ale świetnie między słupkami zachował się El Maach.

W drugiej części spotkania przewaga Ajaksu była jeszcze większa i jedynie można powiedzieć, że tego popołudnia w Amsterdamie w piłkę grała tylko jedna drużyna. Całkowita dominacja, kontrola i nieustanne kreowanie akcji ofensywnych w wykonaniu piłkarzy Heitingi. Kolejne bramki były więc tylko kwestią czasu. Najpierw pomylił się Ekkelenkamp, ale w 66. minucie wprowadzony z ławki Hansen już nie miał prawa się pomylił. Drużynowa akcja ponownie zakończona wejściem do bramki przeciwników.

Minutę później koszmarny błąd popełnił golkiper AEK-u, który wyszedł przed pole karne, ale nie trafił w piłkę. Przejął ją Dest i zdobył chyba najłatwiejszą bramkę w swojej karierze. Na ostatnie 20 minut gry Heitinga wprowadził kilka zmian, a jedna jest warta szczególnej uwagi. Na murawie pojawił się Naci Ünüvar – zaledwie 15-letni zawodnik. Cóż to byłby za debiut bez gola? Ünüvar świetnie podał do Jensena, ten został powalony przez bramkarza i mieliśmy jedenastkę, do której podszedł właśnie najmłodszy na boisku gracz. Ünüvar dość szczęśliwie, ale karnego wykorzystał, stając się najmłodszym strzelcem w historii rozgrywek UEFA Youth League (zaledwie kilka minut później miano to przejął Rayan Cherki z Olympique Lyon). Udział w tym sezonie Ajax U19 rozpoczął znakomicie, ale trudniejsze mecze dopiero przed nami.

Ajax Amsterdam U19 – AEK Ateny U19 6:0 (3:0)

6. Kühn, 26. Nunnely, 34. Jensen, 66. Hansen, 67. Dest, 84. Ünüvar (karny)

Ajax U19: El Maach; Van Gelderen, J. Timber, Botman (72. Douglas), Kemper; Ekkelenkamp, Q. Timber (72. Abid), Jensen; Nunnely, Brobbey (61. Hansen), Kühn (71. Ünüvar).

AEK U19: Gkinis; Stamoulis, Bousis, Tsivelekidis, Malissovas (46. Pozatzidis); Tampas, Bogdani (65. Petousis), Mpotos; Sardelis (36. Tselios), Christopoulos, Machairas.