Przeklęte rzuty karne. Ajax U19 odpada z rozgrywek UEFA Youth League. W rywalizacji z PSG po 90 minutach nie padły żadne bramki i wszystko rozstrzygnęło się w konkursie jedenastek, które lepiej wykonywali Francuzi.

Choć drużyna z Amsterdamu została wzmocniona kilkoma gracza z Jong, dziś musiała radzić sobie w dość eksperymentalnym składzie. Na lewej obronie zagrał Ten Heide, a w drugiej linii zaledwie 15-letni Ryan Gravenberch. Amsterdamczycy mieli spore problemy w pierwszej części spotkania. Rywale dobrze się bronili, Ajax natomiast zbyt często decydował się posyłać długie podania, które przejmowali defensorzy z Paryża. Tuż przed przerwą najlepszą okazję miał Kaj Sierhuis. Napastnik przewrotką trafił w poprzeczkę.

Zdecydowanie lepiej Joden zagrali po przerwie. Gra toczyła się głównie na połowie PSG, które ponadto nawet nie zbliżało się do bramki Ajaksu. W szeregach gospodarzy brakowało skuteczności. W dobrej okazji zbyt lekki strzał oddał Ekkelenkamp. Kilka minut wcześniej słaby strzał głową oddał Sierhuis, jego wyczyn powtórzył później De Wit. Na kwadrans przed końcem Ajax przeprowadził świetną, kombinacyjną akcję, po której w polu karny faulowany był Dani de Wit. Niestety z jedenastu metrów w bramkę nie trafił Sierhuis. Ostatnie minuty to sytuacje obu drużyn. Sytuacje, które nie przyniosły rozstrzygnięcia. Zadecydować musiały rzuty karne, w których lepsi okazali się gracze z Paryża. Wykorzystali swoje cztery jedenastki, natomiast w szeregach Ajaksu pomylili się De Wit i Jensen. PSG gra dalej.

Ajax Amsterdam U19 – PSG U19 0:0 karne 2:4

Ajax U19: El Maach, Dest, Sidoel, Kemper, Ter Heide; Gravenberch (88. Jensen), D. de Wit, Ekkelenkamp; Nunnely (82. Pereira), Sierhuis, Lang.

PSG U19: Cibois, Luzayadio, Mbe Soh, Nsoki, Zagre, Callegari (77. Dina), Adli, Toufiqui, Weah, Guclu, Yapi (68. Haddadou).

Share:

Dodaj komentarz