Jak informują media we Włoszech – Amin Younes jeszcze w tym miesiącu może zostać zawodnikiem Napoli. Rozmowy pomiędzy klubami stały się w ostatnim czasie intensywne.

Dziennikarz Gianluca Di Marzio przekazał wczoraj, że zawodnik ustalił już warunki kontraktu z obecnymi liderami Serie A. Aktualnie jest to porozumienie, które będzie obowiązywać od 1 lipca. To oznacza, że Younes odejdzie z Ajaksu za darmo.

Taki stan rzeczy może się jeszcze zmienić. Włoskie media przekonują, że Napoli stara się, by skrzydłowy dołączył do selekcji Maurizio Sarriego już w styczniu. Do tego potrzebne jest jednak porozumienie z Ajaksem. Jeśli wierzyć doniesieniom z Włoch, oba kluby są w trakcie rozmów i zbliżają się do zawarcia umowy. Younes może kosztować około 4 miliony euro. W przypadku takiego transferu Ajax prawdopodobnie szybko sprowadzi Zakarię Labyada z Utrechtu, choć trudno spodziewać się, że stanie się to jeszcze w tym tygodniu. W niedzielę Utrecht zagra u siebie właśnie z Ajaksem.

Szybka aktualizacja od Di Marzio. W Amsterdamie trwają również rozmowy agenta Younesa z Ajaksem. Zawodnik nalega na odejście już w styczniu. Napoli natomiast nie chce zaoferować więcej niż 5 milionów euro, ponieważ Niemiec będzie dostępny latem za darmo. Czy to spotyka się z oczekiwaniami Overmarsa? Tego nie wiemy, choć temat niewątpliwie będzie aktualizowany w najbliższych dniach lub nawet godzinach.

Share:

Dodaj komentarz