• Lesley
  • Promowane
  • 0
  • 461 wyświetleń

Piłkarze Ajaksu Amsterdam oficjalnie zostali już mistrzami Holandii! Joden gładko pokonali Emmen.

W drugiej minucie meczu po prostopadłej piłce od Tagliafico w niezłej sytuacji znalazł się Haller, ale piłkę spod nóg wybił mu w ostatniej chwili jeden z obrońców. W 8 minucie Joden powinni już objąć prowadzenie. Emmen pomyliło się przy wyprowadzaniu piłki, futbolówka trafiła do Hallera, który odegrał ją do Tadicia. Serb miał bardzo dobrą sytuację na bramkę, ale przestrzelił i nie zdołał nawet skierować piłki w światło bramki. Po chwili piłka wylądowała już w siatce gości! Ofensywną i dobrą akcję przeprowadził Timber. Piłka dość szczęśliwie po kilku przebitkach wróciła pod nogi młodego defensora, który mocnym strzałem przełamał rękawice golkipera Emmen.

W 17 minucie 26-letni napastnik Ajaksu znalazł się w niezłej sytuacji, ale chyba przeszkodził nabiegającemu Renschowi. Ostatecznie napastnik posłał piłkę obok prawego słupka bramki. W kolejnym fragmencie na boisku nie działo się już wiele. Ajax naturalnie dominował, ale tylko w posiadaniu piłki. Ekipa Ten Haga nie stwarzała sobie żadnych sytuacji, po którym można byłoby myśleć o podwyższeniu wyniku. W 38 minucie to Emmen miało okazję na to, aby wrócić do gry. Akcja na jedno podanie wystarczyła na oszukanie defensywy Ajaksu. Jeden z graczy gości wpadł w pole karne, gdzie podaniem wzdłuż bramki szukał napastników. Piłkę na rzut rożny wybił jednak Timber.

Od początku drugiej połowy na murawie pojawiła się ta sama jedenastka. Pierwszą okazję w drugiej połowie miał po dwóch minutach Tadić. Kapitan ograł defensora Emmen, po czym znalazł się w niezłej sytuacji na oddanie strzału, ale niestety po raz drugi przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 55 minucie po rzucie rożnym głową uderzał Alvarez, ale piłke nieznacznie przeleciała nad poprzeczką bramki gości. Po godzinie gry na 2:0 podwyższył w końcu Haller! Świetną piłkę w pole karne nad obrońcami posłał Klaassen, a napastnik płaskim uderzeniem między nogami bramkarza zdobył gola numer 9 w Eredivisie. Nie minęło kilka minut, a piłka znalazła się w siatce po raz trzeci! Doskonałą piłkę na długi słupek posłał Tadić, a głową do bramki skierował ją Rensch. Młody defensor po chwili opuścił boisku, a zameldował się na nim Mazraoui. Miejsce Antonego zajął zaś Neres.

W 72 minucie po rzucie rożnym piłka mogła wylądować w bramce Emmen po raz 4. Bardzo dobrze głową uderzał Haller, ale golkiper Emmen popisał się naprawdę dobrą interwencją. Dwie minuty później było już jednak 4:0! Piłkę w powietrzu dobrze zgrał głową Tagliafico, a kolejne dośrodkowanie przed bramkę posłał Tadić! Na miejscu znalazł się idealnie Klaassen, który szczupakiem wbił piłkę do bramki gości. W 77 minucie Schuurs zmienił Timbera, a miejsce Gravenbercha zajął Kudus. Na ostatnie minuty na murawie pojawił się jeszcze Labyad, a boisko opuścił Klaassen.

Ajax Amsterdam 4:0 FC Emmen

1:0 Timber, 2:0 Haller, 3:0 Rensch, 4:0 Klaassen

Ajax: Stekelenburg; Rensch (67′ Mazraoui), J. Timber (77′ Schuurs), Martínez, Tagliafico; Álvarez, Gravenberch (77′ Kudus), Klaassen (87’Labyad); Antony (67′ Neres), Haller, Tadić.