Marc Overmars się nie zatrzymuje. Jak informuje świetnie poinformowany Mike Verweij z De Telegraaf Ajax jest bliski transferu 20-letniego prawego obrońcy z FC Midtjylland. Do Amsterdamu ma przybyć bowiem Rasmus Nissen Kristensen.

Edwin van der Sar na niedawnym spotkaniu udziałowców powiedział, że Ajax zamierza zmienić swoją politykę transferową i częściej myśleć o przyszłości. Ostatnie transfery jak i ten kolejny są tego dowodem. Duńczyk może być w tym sezonie nową opcją dla zastąpienia Joela Veltmana i w niedalekiej przyszłości zająć miejsce w pierwszej jedenastce.

Według źródeł zbliżonych do klubu z Amsterdamu transfer Nissena Kristensena jest kwestią czasu. Media duńskie kilkanaście godzin wcześniej informowały o zainteresowaniu Ajaksu i potencjalnych przenosinach, które mogą być warte 4-5 miliony euro. Duńczyka „wypatrzył” już jakiś czas temu Henk Veldmate, szef skautingu Joden. 20-latek jest młodzieżowym reprezentantem Danii. W barwach klubowych w tym sezonie ma na koncie 24 występy, w których zdobył cztery bramki i dołożył trzy asysty.

Share:

Dodaj komentarz