Ajax i Super Liga?

Ajax nie składa żadnych deklaracji dotyczących powstającej Super Ligi.

AC Milan, Arsenal, Atlético Madrid, Chelsea, FC Barcelona, ​​Inter, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid i Tottenham Hotspur chcą już w sierpniu rozpocząć nowe rozgrywki i zrezygnować z występów w rozgrywkach UEFA, czyli Lidze Mistrzów i Lidze Europy.

Łącznie w Super Lidze miałoby grać 20 zespołów, a poza założycielami co roku do rozgrywek miałyby trafiać również inne kluby. Na jakich dokładnie zasadach? Tego nie wiadomo.

Świat natychmiast został podzielony tą informacją, a kibice wielu klubów zaczęli się zastanawiać, jaką decyzję podejmą włodarze ich ukochanych klubów. Póki co wiemy, że w Super Lidze nie będą chciały występować topowe niemieckie zespoły, Paris Saint Germain czy chociażby FC Porto.

Co z Ajaksem? Na odpowiedź na to pytanie jest jeszcze za wcześnie. Rzecznik klubu poinformował, iż cały plan jest w tak wstępnej fazie, iż podejmowanie jakichkolwiek decyzji nie byłoby rozsądne. KNVB również nie ma żadnych sygnałów, aby Amsterdamczycy byli zainteresowani dołączeniem do tych rozgrywek.

Jak może być decyzja Ajaksu, kiedy przyjdzie na nią czas? Trudno powiedzieć, ale wiadomo, że Edwin van der Sar jest wysoko postawioną osobą w gronie przedstawicieli klubów, które już wyraziły swój sprzeciw.

Sytuacja jest trudna i rozzłościła przedstawicieli FIFA i UEFA. Na chwilę obecną FIFA i UEFA deklarują, iż piłkarze grający w Super Lidze nie będą dopuszczeni do reprezentowania swoich reprezentacji w Mistrzostwach Europy czy Mistrzostwach Świata. W rzeczywistości trudno to sobie wyobrazić, bowiem gracze wspomnianych wyżej klubów mieliby się ograniczać do występów tylko w Super Lidze. Gdyby faktycznie tak się stało, słowa wielu ekspertów i kibiców o „śmierci” futbolu nie byłyby przesadzone.

Share:

Dodaj komentarz