Ajax dalej liczy na Brobbeya

Ajax w dalszym ciągu ma nadzieje na to, że Brian Brobbey pozostanie w Amsterdamie.

Marc Overmars wciąż liczy na to, że młody napastnik pozostanie w Amsterdamie na kolejny sezon.

Jakiś czas temu oficjalnie poinformowano już, że Brobbey po sezonie opuszcza Amsterdam. W ostatnim czasie sytuacja nieco się zmieniła, a napastnik zaczął grać coraz więcej. W Amsterdamie liczą na zmianę decyzji piłkarza.

„Złożyliśmy Brobbeyowi ofertę, która zaskoczy was bardzo. Obiecaliśmy mu, że będzie grał dużo, nawet pomimo przyjścia Hallera. Naprawdę liczę, że on (i jego agent) podejmą decyzją o pozostaniu w Ajaksie. To najlepsza decyzja dla każdego.” – powiedział dyrektor sportowy.

Overmars jednocześnie jest wściekły na KNVB, któremu nie zależy na pozostaniu Brobbeya w Ajaksie. Dyrektor KNVB Nico-Jan Hoogma stwierdził, że odejście Brobbeya do RB Lipsk nie byłoby niczym dziwnym i w pełni by to zrozumiał.

„KNVB jest tutaj dla klubów. Szef szefów piłkarskich myśli jednak, że to fajne, iż Brobbey odejdzie.” – dodał Overmars.

„On powinien doradzać piłkarzowi podpisanie kontraktu z Ajaksem i mieć nadzieje na jego pozostanie w Eredivisie.”

Overmars nie chciał ujawnić, jaką ofertę dokładnie otrzymał młody gracz, ale zdaniem dyrektora oferta mogłaby zrzucić z krzesła.

„Złożyliśmy ofertę, która mogłaby zrzucić z krzesła. Nie, nie będę mówił tutaj o wynagrodzeniu, ale tą propozycją pokazujemy ogromne zaufanie do niego. Mamy na niego ten sam pomysł, który mieliśmy na Ryana Gravenbercha. Wystarczy spojrzeć na to, jakie kroki zrobił Ryan. Co myślicie też o rozwoju Devyne Renscha czy Jurriena Timbera? Ostatnio graliśmy mecz z ośmioma graczami wyszkolonymi w naszym klubie. Brobbey jest istotną częścią naszych planów na przyszłość.”

Share:

2 Responses to the post:

  • Dodaj komentarz