AKTUALIZACJA: Ajax chce Fosu-Mensaha

Media angielskie i holenderskie informują, że w kręgu zainteresowań Ajaksu znalazł się ponownie Timothy Fosu-Mensah.

Klub z Amsterdamu w ostatniej chwili włącza się do walki o pozyskanie 23-letniego defensora. Holender ma wygasający po tym sezonie kontrakt z Manchesterem United i zamierza zmienić klub już teraz. Sky Sports przekonuje, że zawodnik jest do wykupienia za stosunkowo niską kwotę w okolicach 1,5 miliona funtów. Informację potwierdza holenderski Algemeen Dagblad.

Największym problemem w tym momencie wydaje się być to, że Fosu-Mensah prowadzi już zaawansowane rozmowy z Bayerem Leverkusen i to niemiecki klub jest zdecydowanie bliżej pozyskania piłkarza. Nie wiadomo czy próba Ajaksu zakończy się powodzeniem. Obrońca jest wychowankiem Ajaksu i niejednokrotnie przyznał, że chciałby kiedyś wrócić do Amsterdamu, jednak to nie oznacza, że przerwie teraz rozmowy z Bayerem.

UPDATE (13.01)

Timothy Fosu-Mensah zostanie w najbliższym czasie nowym piłkarzem Bayeru Leverkusen. Porozumienie osiągnęły już oba kluby, a zawodnik ma za sobą testy medyczne. Do finalizacji transferu pozostały formalności. Próba Ajaksu w ostatnich dniach okazała się nieskuteczna. Holender będzie kosztować niecałe dwa miliony euro.

Share:

Dodaj komentarz