Ajax chce Bergwijna, ale potrzebuje pieniędzy

Zdaniem Valentijna Driessena z De Telegraaf, Ajax chciałby ściągnąć w tym oknie transferowym Stevena Bergwijna.

Problemem w całej transakcji jest jednak fakt, że piłkarz miałby kosztować około 25 milionów euro. Marc Overmars nie jest skłonny do wydawania takich pieniędzy, a już na pewno nie bez sprzedaży zawodników z obecnego składu.

To samo źródło informuje, iż Stade Rennes ma wrócić z podwyższoną ofertą za Edsona Alvareza. Jeśli Francuzi wyłożą na stół 20 milionów euro, reprezentant Meksyku może otrzymać zgodę na opuszczenie Amsterdamu. Niewykluczone również, że z klubem wkrótce pożegna się Sean Klaiber. Za reprezentanta Surinamu Joden nie otrzymają wielkich pieniędzy, ale kilka milionów mogłoby mocno wspomóc budżet.

Sam Bergwijn ma być otwarty na to, aby wrócić do Holandii, bowiem przygoda w Anglii nie okazała się na razie wielkim sukcesem. Na ten moment trudno jednak mówić o jakichkolwiek negocjacjach, bowiem Ajax może w tym momencie zaoferować tylko wypożyczenie Holendra. Na taki układ Tottenham nie chce się zgodzić.

Share:

7 Responses to the post:

 • ekselo1989
  at 12:26

  Sprzedaż Neresa pewnie chodzi im po głowie. Pytanie czy jakiś poważny klub go chce i za jakie pieniądze? Mogliby też trochę pomyśleć o pozycjach 6/8. Gravenberch (odpukać) złapie kontuzje i cała druga linia się sypie.

 • tomek0906
  at 14:11

  Bergwijn to pozycja Tadicia, wg mnie bez sensu wywalac tyle kasy na zawodnika, który nie będzie starterem lub grał od dechy do dechy w każdym meczu. Też bym skupił się na środku pola i tam szukał wzmocnień

 • johanek85
  at 14:37

  Tomek0906 mam podobne zdanie. Jesli wydawać taka kase to na kogoś kto będzie w środku pola rywalizował z Gravenberchem. Myślę, że szanse na jego odejście po tym sezonie sa spore. W styczniu interesowali się Jeanem Pyerre z Gremio i to byłaby świetna opcja, ale kwotowo także na poziomie 25 mln euro. Niestety temat chyba upadł definitywnie.

 • giba0707
  at 17:45

  25 baniek za gościa, który ostatnimi czasy lekko mówiąc jest pod formą i gra ogony w Totkach, więc w ogóle taka kwota moim zdaniem nie wchodzi w grę, zgadzam się z poprzednikami, że fajnie byłoby wzmocnić środek pola żeby Graven miał konkurencję, a odnośnie Alvareza jak będzie oferta 20 baniek sprzedawać na jego pozycji może zagrać Blind, Martinez aczkolwiek mam nadzieję ze po poprzednim sezonie będzie dalej pewniak na środku obrony, i jest jeszcze Mazroui, podsumowując sprzedać Alvareza wziąć pomocnika, sprzedać Neresa obniżyć stawkę za Bergwijna i kolejny holender w składzie a to też ważne

 • Galo
  at 18:14

  Bergwijna na pewno nie będzie, bez sprzedaży Neresa i Tagliafico bo ani miejsca dla niego nie ma ani kasy na zakup.
  Problem jest jednak z ofertami za nich bo z tego co piszą w nl to nikt ich póki co nie chce.
  Jeśli nie odejdą to znowu będzie słaba gra i frustracja obydwu stron bo chyba, każdy by się już ucieszył gdyby udało się ich sprzedać. Zwłaszcza po „transferach” Brobbeya i Onany kasa w klubie by się przydała.

 • Dodaj komentarz