Według analityków Sportface, Ajax jest totalnie uzależniony od dwójki Lasse Schöne i Klaas-Jan Huntelaar. Te słowa wydają się potwierdzać ostatnie wyniki Joden.

Amsterdamczycy tydzień temu radzili sobie bez Schöne i Huntera i wówczas stracili punkty z ADO. Dzisiaj do gry wrócił Duńczyk, ale wciąż brakowało doświadczonego napastnika. Efektem jest porażka z Vitesse i koniec marzeń o mistrzostwie kraju.

„Kiedy Schone nie gra, od razu jest znacznie gorzej.”

„Jeśli drużyna jest wystarczająco dobra, bez problemu pokonujesz ADO i to bez Schöne i Huntelaara. Huntelaar to jednak zawodnik, który potrafi w tych chłopaków wpoić więcej energii. Nie da się też nauczyć tego jak gra Schöne, bo z tym trzeba się urodzić. On ma nieprawdopodobny przegląd gry. Wie dokładnie kiedy i jaką zagrać piłkę. Ziyech tego nie ma i musi się stać bardziej zespołowym graczem.”

Analitycy suchej nitki nie pozostawiają również na Eriku ten Hagu i jego wypowiedziach o postępie Ajaksu.

„Do zeszłego tygodnia nie było widać żadnego progresu. Pomyślałem sobie: Jeśli Ajax remisuje 0:0 z ADO, a Ten Hag mówi o niezłym spotkaniu, to nie wiem czy jest to dobry obraz meczu, który powinien wyciągnąć.”

Na sam koniec powrócił temat Marcela Keizera, który pojawiać się będzie chyba coraz częściej.

„Keizer musiał radzić sobie z dramatem wokół Nouriego. To musiało mieć wpływ na całą drużynę w pierwszych miesiącach. Trzeba było pozwolić mu dograć sezon.”

Share:

Dodaj komentarz