• Lesley
  • Promowane
  • 0
  • 447 wyświetleń

Ajax bez problemu i w niezłym stylu pokonał ADO Den Haag w meczu kończącym 27 kolejkę spotkań.

W 4 minucie Ajax miał pierwszą szansę na gola. Tadić zagrał dobrą górną piłkę do Brobbeya, który bardzo inteligentnie zgrał do Klaassena. Pomocnik jednak skiksował i w sumie z niezłej sytuacji nie zdołał uderzyć nawet w światło pustej już bramki. Trzy minuty później Klaassen znowu znalazł się w niezłej sytuacji w polu karnym i chyba próbował zagrywać wzdłuż bramki do Brobbeya. Zagranie to zdołali jednak zablokować defensorzy ADO. W 11 minucie piłka wylądowała już w bramce gości. Fatalny błąd popełnił środkowy obrońca ADO, co Joden wykorzystali z odrobiną szczęścia. Piłkę przejął Neres, zagrał do Tadicia, który niezbyt dobrze zgrał do Neresa. Szczęśliwie do odbitej piłki dopadł jednak Rensch i zdobył swojego pierwszego gola w sezonie. W 21 minucie Joden podwyższyli na 2:0! Gravenberch zagrał do Klaassena, ten zgrał z pierwszej piłki do Renscha, a ten natychmiast oddał do Brobbeya. Młody napastnik dobrze zastawił się z obrońcą na plecach i potężnym strzałem pokonał golkipera ADO po raz drugi.

W kolejnych minutach w grze Ajaksu widać było dużo rozluźnienia. Amsterdamczycy mieli możliwość do zdobycia kolejnych bramek, ale nieco za bardzo bawili się z rywalem i próbowali niemal wjechać z piłką do bramki. Po półgodzinie było już 3:0 i w zasadzie po meczu. Piłkę do bramki po zamieszaniu w polu karnym z najbliższej odległości i nieco szczęśliwie wpakował Alvarez. Do końca pierwszej połowy ekipa Ten Haga w 100% dominowała i grała swoje. ADO było stłamszone i nie potrafiło w żaden sposób zareagować na to, co działo się na boisku. W 44 minucie gola dołożył również Tadić! Serb dostał piłkę na lewą stronę pola karnego, piłkę doskonale przepuścił Brobbey, a Tadić zakręcił piłkę na długi słupek po profesorsku.

Od początku drugiej połowy na boisku zameldował się Oussama Idrissi, który zmienił Dusana Tadicia. Pięć minut po wznowieniu gry gola numer pięć zdobył Klaassen. Neres dośrodkował piłkę na środek pola karnego, a bardzo duży błąd popełnił bramkarz gości, który w tylko sobie znany sposób nie zdołał wybić piłki, która spadła na nos Klaassena. W 53 minucie Ten Hag dokonał trzech kolejnych zmian. Na murawie zameldowali się Schuurs, Traore i Labyad, a swój udział w spotkaniu zakończyli Brobbey, Klaassen i Alvarez. Chwilę po wejściu na plac gry Labyad miał okazję na gola, ale nie zachował się najlepiej, bo nie trafił w światło bramki z niezłej sytuacji, a jednocześnie nie zdecydował się na zagranie piłki do lepiej ustawionych partnerów.

Kolejny fragment spotkania to już ogrom zabawy Ajaksu, ale w przeciwieństwie do pierwszej połowy, mocno nieporadnej. Amsterdamczycy po stratach stracili sporo na jakości, co odbijało się na akcjach i ich wykończeniu. W 79 minucie Ten Hag zmienił po raz ostatni, a miejsce Tagliafico zajął Kudus. W 84 minucie po zagraniu Labyada w przyzwoitej sytuacji znalazł się Idrissi. Marokańczyk mógł spokojnie obsłużyć któregoś z partnerów, ale zachował się samolubnie i z ostrego kąta posłał piłkę daleko od bramki gości. W 88 minucie Labyad sam pokusił się o gola, ale jego uderzenie z dystansu odbił do boku bramkarz.

11. Rensch, 21. Brobbey, 32. Álvarez, 44. Tadić, 50. Klaassen

AJAX: Stekelenburg; Rensch, Álvarez (54. Schuurs), Martínez, Tagliafico (79. Kudus); Blind, Gravenberch, Klaassen (55. Labyad); Neres, Brobbey (54. Traoré), Tadić (46. Idrissi).

ADO: Fraisl; Van Ewijk, Del Fabro, Pinas, Familia-Castillo (46. Kemper); De Boer, El Khayati (71. Pascu), Gomelt (71. Goossens); Adekanye (46. Arweiler), Besuijen, Kishna (77. Philipp).