• Lesley
  • Mecze
  • 0
  • 240 wyświetleń

Piłkarze Ajaksu w trzeciej kolejce ligowej rozegrali trzecie słabe spotkanie, drugie kończyli w 10, ale po dobrych drugich 45 minutach pokonali Vitesse.

Już po 23 sekundach drużyna ekipa Vitesse była blisko wyjścia na prowadzenie, po tym jak indywidualną akcję przeprowadził Tannane. Po jego strzale piłka minęła jednak bramkę. Po chwili błąd popełnił jeden z defensorów Vitesse, a do piłki doszedł Antony. Brazylijczyk odegrał do wbiegającego Promesa, ale jego uderzenie przeszło wysoko nad poprzeczką. Nie minęły jednak dwie kolejne minuty, a goście mogli zdobyć gola numer dwa. Piłkę przed polem karnym stracił Blind, futbolówka w uliczkę uruchomiła napastnika, ale ten w sytuacji sam na sam nie zdołał uderzyć w światło bramki. W 18 minucie po okresie przewagi Vitesse strzał z dystansu oddał Promes, ale piłka minęła bramkę po raz kolejny po jego próbie. Drużyna Ten Haga miała ogromny problem z rywalem, który imponował pomysłem i dobrym przygotowaniem taktycznym do tego spotkania. W 21 minucie Ajax wyszedł jednak na prowadzenie! Antony posłał prostopadłą piłkę do Mazraouiego, który fantastycznie włączył się do akcji i odebrał idealnie na Promesa, który znalazł się sam na sam na 10 metrze. Holender nie mógł się pomylić i wyprowadził Joden na prowadzenie.

Bramka nie podłamała jednak gości, którzy znowu ruszyli do przodu i raz jeszcze sprawdzili formę Onany, ale uderzenie w środek bramki nie mogło zaskoczyć Kameruńczyka. Po chwili jednak Onana musiał się już jednak wysilić, bo uderzeniu szczupakiem z kilku metrów. Na Johan Cruyff ArenA pachniało golem dla drużyny z Arnhem, która była trzeba powiedzieć uczciwie była drużyną lepszą. Po półgodzinie murawę opuścił Perr Schuurs, który doznał kontuzji mięśniowej, a jego miejsce zajął Jurrien Timber. W 33 minucie do sytuacji 100% doszedł bardzo szczęśliwie Tagliafico. Futbolówka odbiła się od jednego z obrońców gości i spadła na nogę Argentyńczyka, ale ten z pierwszej piłki uderzył obok prawego słupka. W 36 minucie po dośrodkowaniu Tadicia głową uderzył Promes, ale raz jeszcze nie znalazł światła bramki. Po kilku minutach Ajax musiał grać już w 10 po tym jak Alvarez celowo nadepnął zdaniem Poela van Boekela jednego z graczy Vitesse i wyrzucił go z boiska. Na murawie mocno się zakotłowało, a po chwili kartkę za dyskusje wyłapał jeszcze Blind.

Od początku drugiej połowy na murawie zameldował się Jurgen Ekkelenkamp, a udział w meczu zakończył Zakaria Labyad. Marokańczyk po raz drugi w sezonie stał się ofiarą osłabień Ajaksu w trakcie meczu. W 51 minucie mimo gry w osłabieniu Joden mogli podwyższyć na 2:0, a po dośrodkowaniu Tagliafico nieznacznie pomylił się Antony, który nabiegał na piłkę dośrodkowaną na środek pola karnego. Po chwili powinno już być jednak 2:0. Antony świetnie poradził sobie z obrońcą, zagrał do Ekkelenkampa, który minął już bramkarza, ale z ostrego kąta nie zdołał wpakować piłki do bramki, a nie wepchnął jej do siatki również żaden z nabiegających kolegów. Gra Ajaksu wyglądała jednak znacznie lepiej w 10 i bez Edsona Alvareza. Niestety w 56 minucie Vitesse wyrównało. Po rzucie rożnym piłka przeszła na drugą stronę pola karnego, a tam huknął Bazoer i uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bezradnego Onanę.

W kolejnych minutach gra nieco się uspokoiła i wyrównała, a żadna ze stron nie stworzyła sobie sytuacji na zdobycie gola. W 68 minucie goście byli już jednak bardzo blisko gola. Vitesse dobrze wykorzystało grę w przewadze, rozklepało obronę Ajaksu, a uderzenie z ostrego kąta zatrzymało się na słupku bramki Onany. Dobitka szczęśliwie zablokowana została przez Timbera. Na dwadzieścia minut przed końcem Joden niespodziewanie wyszli na prowadzenie! Z akcją ruszył do przodu Kudus, który wypatrzył Antonego, a ten precyzyjnym strzałem przy słupku zaskoczył Pasveera i dał prowadzenie. W 76 minucie o piłkę doskonale powalczył Tadić, który górną piłką uruchomił później Promesa. Holender pognał do przodu, uderzył sytuacyjnie, ale doskonałą interwencją popisał się Pasveer, który sparował piłkę na rzut rożny. W 85 minucie murawę opuścił Mazraoui, a zameldował się na niej Dest. Po 4 minutach Ten Hag zmienił raz jeszcze, a Traore zajął miejsce Promesa.

Ajax Amsterdam 2:1 Vitesse Arnhem

21. Promes, 70. Antony – 56. Bazoer

AJAX: Onana; Mazraoui (84. Dest), Schuurs (31. J. Timber), Blind, Tagliafico; Álvarez, Kudus, Promes (90+1. Traore); Antony, Labyad (46. Ekkelenkamp), Tadić.

VITESSE: Pasveer; Dasa (81. Buitink), Doekhi, Bazoer, Hajek, Wittek (81. Manhoef); Bruns (61. Vroegh), Tannane, Bero; Darfalou (60. Broja), Openda.