Zapraszamy do śledzenia drugiego dnia prestiżowego turnieju ABN Amro Future Cup, który odbywa się w Amsterdamie w okresie Świątecznym.

Terminarz 3 dnia:

10:00 Ajax Amsterdam vs Anderlecht – 1/2 Finału

11:30 Juventus vs Sporting – 1/2 Finału

15:00 Finał

Ajax Amsterdam vs Anderlecht 1:1 karne 8:7

33. Ünüvar 1:0, 40. Doku 1:1

Ajax: Reiziger; J. Timber, Van Gelderen, Llansana, Douglas; Q. Timber, Gravenberch, Taylor; Hansen, Brobbey, Ünüvar.

Pierwsza część półfinału zakończyła się bezbramkowym remisem. Obie drużyny zaczęły dość ostrożnie, jednak to Belgowie szybko stworzyli sobie niezłe okazje strzeleckie. Nie były to jednak stuprocentowe sytuacje, nie zostały również wykorzystane. Ajax natomiast starał się uspokoić grę i utrzymywać się przy piłce. W ofensywie po raz kolejny najbardziej aktywni byli Brobbey, Ünüvar i Hansen. Gospodarze przeprowadzili kilka niezłych prób ataku, ale bardzo dobrze zorganizowana i skoncentrowana była ekipa z Brukseli. Do przerwy 0:0.

Nie dało się lepiej rozpocząć drugiej części gry. Trzy minuty po przerwie Ajax wyszedł na prowadzenie. Świetnie swoim ciałem zastawił się Brobbey i w ten sposób wypracował okazję swojemu koledze. 14-letni Ünüvar dopadł do piłki i pokonał bramkarza. Chwilę później Ajax wykonywał rzut wolny z nieco ponad 16 metrów, ale w światło bramki nie trafił Gravenberch. Niestety nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź rywali. Jeremy Doku otrzymał świetne podanie i wyszedł sam na sam z golkiperem. Z zimną krwią doprowadzł do remisu. Pięć minut później drugiego gola dla Joden zdobył Ryan Gravenberch, ale arbiter po weryfikacji wideo odgwizdał spalonego. W ostatnich minutach meczu Ajax osiągnął większą przewagę i starał się ponownie wyjść na prowadzenie. Anderlecht zdołał się jednak wybronić i po 60 minutach gry mieliśmy remis 1:1. To oznaczało, że o awansie do wielkiego finału musiały zdecydować rzuty karne.

Cóż to była za seria jedenastek! Piłkarze Anderlechtu strzelali bardzo pewnie, w szeregach Ajaksu pomylił się Taylor. Po czterech seriach było 4:3, a przy stanie 4:4 rywale wykonywali decydującego karnego, którego obronił Daan Reiziger! Później kolejna wojna nerwów, którą wytrzymali gospodarze. Drugiego karnego zatrzymał Reiziger i wprowadził swoją drużynę do finału! Czekamy na rywala, finał o 15:00!

Mecz o siódme miejsce: PSG – Sevilla 1:5

1/2 finału: Juventus vs Sporting 2:1

Mecz o piąte miejsce: Sydney FC vs J-League 0:0 (Sydney wygrywa po rzutach karnych)

Mecz o trzecie miejsce: Anderlecht vs Sporting 7:2

Ajax Amsterdam 2:0 Juventus

25. Ünüvar 1;0, 45. Ünüvar 2:0

Ajax: Reiziger; J. Timber, Van Gelderen, Llansana, Douglas; Taylor, Q. Timber, Gravenberch; Sint, Brobbey, Ünüvar.