Ten Hag: Druga połowa nie do zaakceptowania

Erik ten Hag był zadowolony z wygranej swojej drużyny z NEC Nijmegen.

Zadowolenie przyniosła jednak tylko pierwsza połowa, kiedy Joden grali ofensywnie i efektownie, co skutkowało 5 bramkami. Po przerwie było już znacznie gorzej.

„Postawiliśmy sobie poprzeczkę wysoko i nie powinniśmy akceptować takiej drugiej połowy. Tempo znacznie spadło, a musimy być w stanie je utrzymać. Oznacza to, że często musimy grać w piłkę znacznie prościej i znajdować momenty, w których możemy przyspieszyć. To wszystko wychodziło nam znacznie gorzej.”

„Pierwszą połową mogli cieszyć się wszyscy – zawodnicy, trener i na pewno kibice. Graliśmy świetną piłkę.”

Zdaniem menadżera po przerwie znacznie spadła również koncentracja, co też nie powinno mieć miejsca.

„Widać to było wyraźnie po szansie Ryana tuż po przerwie. To była otwarta szansa, która powinna się skończyć golem na 6:0, a to pozwoliłoby naprać rozpędu. Oczywiście piłkarze nie są robotami, ale niektórych rzeczy nie można akceptować. Musimy postawić sobie wysoko standardy, aby kontynuować grę w takim tempie.”

W meczu z NEC do składu wrócił Edson Alvarez, który zdaniem Ten Haga pozostaje w Amsterdamie i nie ma tematu jego odejścia.

„W tej sprawie nie dzieje się nic nowego. Dla mnie to nie problem. Możemy zamknąć już ten rozdział: Edson Alvarez będzie w tym roku grał w Ajaksie.”

Share:

Dodaj komentarz