Entertainment

Ligowy sezon w Holandii nie zostanie dziś zakończony. KNVB w oficjalnym komunikacie przedstawił aktualną sytuację i poinformował, że kolejne decyzje zostaną podjęte później.

Holenderski rząd wczoraj ogłosił zaostrzenie środków bezpieczeństwa i walki z pandemią koronawirusa. To stworzyło trochę zamieszania, ponieważ media od razu stwierdziły, że to oznacza definitywny koniec sezonu Eredivisie. Przedstawiciele federacji poprosili ministerstwo zdrowia i sportu o szczegółowe wytyczne. Okazuje się, że zakaz zgromadzeń do 1 czerwca nie dotyczy klubów sportowych. W tym przypadku nadal obowiązuje zalecenie zamknięcie klubowych budynków do 6 kwietnia. Wiele wskazuje na to, że zamknięcie klubów może zostać przedłużone, ale tak się jeszcze nie stało.

Na podstawie decyzji rządu holenderskiego wiemy z pewnością, że rozgrywanie meczów z udziałem publiczności do 1 czerwca jest wykluczone. Co z meczami bez kibiców? To zależy od kolejnych decyzji i zaleceń. Powtarzamy, że na ten moment działalność klubów zawieszono do 6 kwietnia.

KNVB poinformował ponadto, że istnieją tak naprawdę trzy realne scenariusze. Pierwszy z nich to wznowienie rozgrywek bez udziału publiczności i dokończenie ligi do 30 czerwca. Druga opcja to dokończenie sezonu nawet po 30 czerwca, jednak do tego potrzebne są specjalne regulacje ze strony UEFA. Europejska federacja również pracuje nad różnymi rozwiązaniami. Trzecia opcja to oczywiście koniec rozgrywek na tym etapie.

Share

2 komentarze

  1. lukasz.galik

    Żadna opcja dobra nie jest. Najrozsądniej/najbezpieczniej zakończyć sezon wg tabeli jaka jest i tak też przyznać mistrza i puchary. Opcja bez rozstrzygnięcia mistrzowskiego trochę krzywdząca by była bo po co grali te wszystkie mecze ? Wznowienie rozgrywek niby sprawiedliwsze by mogło być ale: kiedy drużyny wznowią treningi i czy po takiej przerwie i intensywności loteria się nie zrobi z tego a po drugie co w przypadku gdy po wznowieniu jakaś drużyna na kwarantanne trafi? Wszyscy będą grali a oni co? Nie przewiduję, że opanują epidemię jakoś szybko więc powrót po 6 kwietnia mało realny jest. Szkoda tylko Ziyecha, inne pożegnanie dla niego by się widziało, takie z fetą mistrzowską.

  2. maniek71771

    Trzecia opcje poprosze, dla Ajaxu lepiej niech ten sezon sie skonczy.

Zostaw komentarz