Entertainment, Transfery

Tutaj już nic złego nie powinno się wydarzyć. Antony wkrótce zostanie przedstawiony jako nowy zawodnik Ajaksu.

De Telegraaf przedstawia dziś szczegóły umowy pomiędzy klubami. Liczby zgadzają się doniesieniami z mediów brazylijskich. Ajax zapłaci za Antony’ego około 15 milionów euro oraz dodatkowe 6-7 milionów euro, które będzie zawarte w bonusach. Zależne to będzie między innymi od awansu Ajaksu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Istnieje również trzecia część porozumienia Ajaksu z Sao Paulo i dotyczy ona pozostałych 20% praw do Davida Neresa. Brazylijczycy otrzymają ponad sześć milionów. Całość operacji to maksymalnie około 28 milionów. Niewykluczone, że kwestia praw do Neresa zostanie ujęta w osobnej umowie i nie dowiemy się o tym w oficjalnym komunikacie klubu, który będzie dotyczył transferu Antony’ego.

Antony w najbliższych dniach ma zjawić się w Amsterdamie na testach medycznych, po których podpisze pięcioletni kontrakt, obowiązujący od 1 lipca. Zawodnik dokończy sezon w Sao Paulo, choć obecnie został odsunięty od składu, by mógł sfinalizować transfer.

Zdaniem brazylijskiego Globo Esporte podróż do Holandii nie jest konieczna i Antony przejdzie badania w Brazylii.

Aktualizacja: Piłkarz definitywnie przejdzie badania w Brazylii zgodnie z porozumieniem między klubami, by oszczędzić mu dalekiej podróży. Antony uzgodnił warunki swojego pięcioletniego kontaktu, a prawnicy pracują nad formalnościami. Oficjalne ogłoszenie możliwe w tym tygodniu.

Share

Zostaw komentarz