Promowane, Transfery

Oficjalnie: Hakim Ziyech po zakończeniu sezonu odchodzi z Ajaksu Amsterdam! Marokańczyk od 1 lipca będzie zawodnikiem Chelsea! Kluby poinformowały o osiągnięciu pełnego porozumienia!

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie – Chelsea zapłaci za Ziyecha 40 milionów euro. Kwota ta może wzrosnąć o kolejne 4 miliony poprzez zawarte bonusy.

Hakim Ziyech urodził się 19 marca 1993 roku w miejscowości Dronten. W zespole Ajaksu zaliczył oficjalny debiut w wygranym 1:0 spotkaniu z Vitesse 11 września 2016 roku. Od tamtej pory pomocnik zaliczył 160 występów, w których zdobył 49 bramek. W Amsterdamie zdobył mistrzostwo kraju, KNVB Beker oraz Johan Cruijff Schaal. W 2018 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem sezonu.

Ziyech naturalnie dokończy obecny sezon w Amsterdamie. Już teraz jednak życzymy powodzenia w dalszej karierze i dziękujemy za wszystko, Hakim! Będziemy tęsknić.

Share

2 komentarze

  1. bartek_niwka

    Można powiedzieć co się odwlecze to nie uciecze:) Dzięki za wszystko i powodzenia w dalszej karierze ale mam nadzieję że jeszcze do Nas wróci;) nie pasuje mi tylko jedno, suma transferu mega promocja powinien iść za przynajmniej 70 baniek

  2. ekselo1989

    No i się dokonało. Dziena za trofea, bramki, asysty i 4 pełne sezony w Ajaksie. Tak jak w powyższym artykule będziemy tęsknić i życzymy powodzenia, ale liczymy też na pełne zaangażowanie do końca tego sezonu.

Zostaw komentarz