Entertainment, Transfery

Wszystkie holenderskie media z De Telegraaf na czele informują, że Hakim Ziyech jest o krok od odejścia latem do Chelsea! Kluby osiągnęły ustne porozumienie!

Angielski klub zabiegał o Marokańczyka już w styczniu, jednak w środku sezonu zarówno Ajax jak i sam zawodnik nie byli chętni do negocjacji. Fanem pomocnika jest szkoleniowiec Chelsea, Frank Lampard. Zdaniem mediów klub z Amsterdamu otrzyma około 45 milionów euro. Jest to kwota wyższa niż wcześniejsza klauzula w umowie Ziyecha (30 mln), ale też niezbyt wygórowana, ponieważ Marc Overmars zapewnił piłkarza, że nie będzie robił dodatkowych przeszkód jeśli ten zdecyduje się odejść.

Zdaniem Algemeen Dagblad Ziyech wkrótce ustali warunki swojego kontraktu i być może otrzymamy nawet oficjalne ogłoszenie dość szybko. De Telegraaf natomiast dodaje, że przenosiny do Londynu nie są jeszcze pewne w stu procentach i inne kluby mogą składać oferty, jednak z perspektywy Ajaksu wszystko jest przesądzone.

Share

4 komentarze

 1. listekok

  Szykuje się wielki rozbiór 2020. Ziyech, Dest, Onana, de Beek, cieplutkie lato nas czeka

 2. ekselo1989

  Nie są to jakieś astronomiczne kokosy. Jakby się jednak trochę zastanowić, to ManU wyłożył ostatnio podobną kwotę za Bruno Fernandesa. Zawsze lepsze 45 + ewentualne bonusy, niż te śmieszne 30 baniek w klauzuli.

 3. tomasz.bielen

  Nikt nie może mieć mu tego za źle. Został o wiele dłużej niż ktokolwiek by się spodziewał. Fajnie by było gdyby wygrał LE z Ajaxem na pożegnanie 😉

 4. tomek0906

  Wielka szkoda, długo takiego zawodnika mieć nie będziemy. Miałem nadzieję, ze jakims cudem jednak zostanie. Podobno nie ma ludzi niezastąpionych, ale nie oszukujmy się, takiej straty sobie nie odbijemy.

Zostaw komentarz