Entertainment, Transfery

Czy Sergiño Dest w następnym sezonie będzie zawodnikiem Bayernu Monachium? Zdaniem De Telegraaf jest na to dość duża szansa. Niemiecki klub wystosował pierwszą ofertę.

Okazuje się, że w styczniowym okienku Bayern zgłosił się do Ajaksu z ofertą za Desta. Mistrzowie Niemiec zaproponowali 20 milionów euro, ale błyskawicznie otrzymali odpowiedź, że w połowie sezonu klub nie ma zamiaru pozbywać się zawodników. Marc Overmars podkreślał to już kilka razy. Bayern wciąż jest zainteresowany i oczekuje się, że kluby będą rozmawiać o transferze letnim. Oczekiwania Ajaksu nie są wygórowane i może zostać zaakceptowana oferta na około 26 milionów euro. Różnice nie są więc duże i porozumienie jest możliwe.

Dest ma w Ajaksie kontrakt ważny do 30 czerwca 2022 roku. W tym sezonie przebojem przebił się do pierwszej drużyny i już ma na koncie aż 27 oficjalnych występów.

Najbliższe lato będzie dla Ajaksu trudne ze względu na rosnące zainteresowanie ze strony wielu europejskich klubów. Mówi się o ewentualnych odejściach takich graczy jak Onana, Veltman, Tagliafico, Van de Beeek, Neres, Ziyech czy nawet Tadić. Do tej pory nie oczekiwano, że do tej listy może dołączyć 19-letni Dest.

Share

4 komentarze

 1. lukasz.galik

  Jeżeli w Amsterdamie chcą coś znaczyć w meczach LM to nie mogą robić takich rzeczy. Nie sprzedaje się talentów w pierwszym roku po zaistnieniu, zwłaszcza jak mają ważny kontrakt i przede wszystkim nie w tym wieku !! chłopak ma dopiero 19 lat, ma dużo czasu na Bayern czy cokolwiek tam będzie chciał. Trzeba zrobić wszystko, żeby najlepsi młodzi chcieli u nas grać i mieć z nich po prostu pożytek piłkarski. Wg mnie De Light i F. de Jong również za szybko odeszli …..wiem, że Mino i Basrcy się nie odmawia ale…zobaczcie na Neymara i PSG!! całe lato pajacował żeby go sprzedali a teraz przeprosił się ze wszystkimi i gra jak gdyby nigdy nic. Trzeba jednak wypracować trochę inną markę dla Ajaxu niż “promotor”. Trzeba pokazać, że klub ma ambicję i czasami nie zrobi transferu bo agent tak chce czy 19 latek. Trzeba samemu się szanować to inni też zaczną myśleć poważnie o tym klubie.

 2. ekselo1989

  Bayern szuka prawego obrońcy na cito, a Dest dopiero co wszedł do I drużyny w tym sezonie. Powinien zostać jeszcze 2-3 lata dla własnego rozwoju i spokoju. Suma sumarum wiadomo jakie mamy czasy. Ostatnie słowo należało będzie do samego piłkarza i jego agenta (oby nie głównie do agenta). Mam tylko nadzieję, że sam klub nie będzie chciał go pogonić przy pierwszej lepszej okazji, bo sytuacja finansowa jest chyba stabilna.

 3. listekok

  Jeżeli Overmars sprzeda Desta już w letnim okienku transferowym i to jeszcze za śmieszną jak na te czasy kwotę 26 mln to jest pierwszy do wypierd….. Przecież chłopak jest ostatnio najlepszym zawodnikiem, i jeżeli tak będzie się rozwijał to za 2 lata będzie wart 50-60 baniek

  • Lesley

   26 milionów za prawego obrońcę bez kompletnie żadnego doświadczenia i sukcesów to niezły pieniądz akurat. Ale poza tym pełna zgoda. Mocno absurdalne mi się to wydaje również. Chłopak zagrał 13 spotkań ledwo i już się chcą go pozbywać? Z taką formą Nousa to też w zasadzie dziwne. No chyba, że mają cudowny plan na prawą stronę na nowy sezon.

Zostaw komentarz