Entertainment

W trakcie zimowego spotkania sędziów w Hiszpanii ustalono, iż Ajax został oszukany.

Spotkanie odbyło się pod koniec stycznia, ale było spotkaniem zamkniętym. Jak się jednak dowiadujemy, sędziowie i działacze wyciągnęli jasne wnioski po meczu Chelsea z Ajaksem na Stamford Bridge.

Zdaniem sędziów, Gianluca Rocchi popełnił karygodne błędy, które kosztowały Ajax wygraną, a jak się okazało, również miejsce w 1/8 Ligi Mistrzów. Sędziowie nie mieli wątpliwości, że Daley Blind powinien wylecieć z boiska za swoje zagranie, które nadawało się na żółtą kartkę.

Wszyscy niemal zgodnie uznali jednak, że Rocchi powinien był zatrzymać grę po tym faulu. Zgodnie z zasadami, przywilej korzyści można zastosować w momecie, kiedy jest bezpośrednia szansa na gola, a piłka nie znajduje się 35 metrów od bramki. Jeśli Rocchi zastosowałby się do zasad, Joel Veltman nigdy nie otrzymałby czerwonej kartki. Defensor został pechowo napity piłką, za co Chelsea otrzymała karnego, a Veltman wyleciał z boiska. Zdaniem szefa sędziów Roberto Rosettiego, do gry powinien wejść VAR, a kartka i rzut karny zostać anulowane. Kolejnym aspektem było wyeliminowanie już dawno zasady podwójnej czy wręcz potrójnej kary w piłce.

W rozmowie z De Telegraaf, Edwin van der Sar nie wyraził wielkiego zaskoczenia konkluzjami sędziów.

“Nasi piłkarze i trenerzy byli tego samego zdania. Z drugiej strony jednak, bolesne jest dla nas potwierdzenie tego, co podejrzewaliśmy od początku.”

Share

Jeden komentarz

  1. Phenom

    To każdy z nas wiedział sekundy po tamtym wydarzeniu.

Zostaw komentarz